VLetenky

Kefalónia s Aegean Airlines od 140 EUR

Melissani
Mágia Melissani, symbolu Kefalónie, v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Dan Taylor/Flickr/CC BY 2.0)

Milovníci Grécka, mora i histórie majú šancu vzhliadnuť jeden z najatraktívnejších gréckych ostrovov pod názvom Kefalónia vďaka spoločnosti Aegean Airlines (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky na Kefalóniu kúpite za 102 GBP (alebo v prepočte cca 140 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 20.04.-15.06. a 11.09.-18.12.2015 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) počas mája a júna 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 5. júna (piatok) s návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 19. júna 2015 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 102 GBP (05.06.-19.06.2015)
Viedeň – Kefalónia za 173 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Kefalónia za 4676 CZK (rezervácia v ČJ)

Kefalónia

Obľúbená Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi s názvom Kefalos, Vás očakáva vo východnej časti Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (položená smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fascinujúcim gréckym súostrovím bude zrejme pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej partii, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) v podstate na oboch koncoch zakončujú vody impozantného Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) natrafíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, impresívnymi námestíčkami, pohodovou promenádou aj majestátnymi plážovými scenériami. Po prekonaní celkom krátkej cesty trajektom (na západ) doputujete do vynikajúceho Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fascinujúca severná polovica Kefalónie

Návšteva tohto fenomenálneho gréckeho súostrovia by pravdepodobne nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, nesmierne fotogenického jazera Melissani s magickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani excelentné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či geniálne západy Slnka na relatívne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá patrí k najpopulárnejším na ostrove.

0