VLetenky

Kefalónia s Aegean Airlines od 135 EUR

Melissani
Symbol Kefalónie – Melissani s mágiou v lúčoch poludňajšieho Slnka (foto: Matt Sims/Flickr/CC BY 2.0)

Milovníci Grécka, mora i histórie majú príležitosť spoznať jeden z najpútavejších miestnych ostrovov s názvom Kefalónia zásluhou spoločnosti Aegean Airlines i s možnosťou krátkej návštevy gréckeho hlavného mesta a stredomorského súostrovia Rhodos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Kefalóniu sa dajú kúpiť za 135 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 16. júna a návratom z gréckej Kefalónie (EFL) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 30. júna 2015 – last minute ponuka leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kefalónia za 135 EUR (16.06.-30.06.2015)
Viedeň – Kefalónia za 136 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Kefalónia za 3599 CZK (rezervácia v ČJ)

Kefalónia

Populárna Kefalónia, pomenovaná po mytologickom hrdinovi pod názvom Kefalos, Vás čaká vo východnej partii Iónskeho mora medzi ostrovmi ako Lefkada (ležiaca smerom na sever), Zakynthos (na juhu) a Odysseovou vlasťou Itaka (na východe). Miestom Vášho prvého kontaktu s týmto fantastickým gréckym súostrovím bude pravdepodobne pozoruhodné Cephalonia (Kefalonia Island) International Airport (EFL) v južnej časti, ktorého vzletovú a pristávaciu dráhu (s dĺžkou 2436 m) prakticky na oboch koncoch zakončujú vody majestátneho Iónskeho móra.

Južná polovica Kefalónie

V neveľkej vzdialenosti od miestneho letiska (na sever) naďabíte na hlavné mesto ostrova Argostoli s uvoľnenou stredomorskou atmosférou, pôsobivými námestíčkami, príjemnou promenádou i impozantnými plážovými scenériami. Po prekonaní vcelku krátkej cesty trajektom (na západ) sa doplavíte do výborného Lixouri, druhého najľudnatejšieho sídla ostrova.

Fantastická severná polovica Kefalónie

Návšteva tohto geniálneho gréckeho súostrovia by zrejme nebola úplná bez poznávacieho znamenia Kefalónie, neuveriteľne fotogenického jazera Melissani s dramatickými skalnatými stenami a priezračnou vodou (v centrálnej oblasti východného pobrežia neďaleko Sami). Rozhodne nevynechajte ani excelentné mestečko Assos (na severozápade) a kúpanie či fenomenálne západy Slnka na pomerne neveľmi vzdialenej pláži Myrtos, ktorá sa radí k najobľúbenejším na ostrove.

0