VLetenky

Kazachstan s Wizz Air od 77 EUR

Astana Downtown
Centrum modernej kazašskej novodobej metropoly Astana (foto: Ken & Nyetta/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu stredoázijského Kazachstanu (bezvízový styk na 30 dní pre slovenských cestovateľov od 01.01.2017) možno zavítať pri využití priamych letov spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kazašského hlavného mesta Astana kúpite za 23980 HUF / 77 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia len 18180 HUF / 59 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu vo veľmi obmedzenom množstve počas novembra a decembra 2017 – s lepším výberom termínov pre členov WDC (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kazachstanu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 5. novembra s návratom z kazašskej Astany (TSE) dňa 23. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Astana za 77 EUR bez WDC / 59 EUR s WDC (05.11.-23.11.2017)

Kazachstan

Almaty ako brána do kazašskej partie Ťanšanu

Rušné 1,5-miliónové Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu (rozlohou 9. najväčšej krajiny planéty, v každom prípade (aj ročnom období) stojí za prehliadku. Toto pulzujúce veľkomesto svojou polohou blízko pohoria Ťanšan, dotvárajúceho jeho panorámu svojimi skoro päťtisícovými vrcholmi, poteší oko i srdce nejedného milovníka veľhôr. Nevynechajte ani nádherné rovnomenné jazero “Big Almaty Lake“, situované v prekrásnom neďalekom národnom parku.

Moderná Astana

Trišvrtemiliónová Astana má status kazašského hlavného mesta od roku 1998. Keďže staré partie tohto administratívno-politického centra Kazachstanu vcelku rýchlo ustupujú novým štvrtiam, bude najvyšší čas vzhliadnuť ho na vlastné oči. Aj keď vzdialenosti v tejto stredoázijskej krajine budú (na naše stredoeurópske pomery) väčšie, funguje celkom spoľahlivá a ekonomicky dostupná železničná doprava. Pri cestovaní vlakom istotne zažijete s domácimi množstvo zábavy, najmä keď cesta z Astany do Almaty trvá 24 hodín (alebo len 9 hodín finančne náročnejším rýchlovlakom Talgo).

Legendárny Bajkonur a fotogenické Aralské jazero

Ak disponujete dostatočnými časovými i finančnými možnosťami, skúste poctiť svojou prítomnosťou aj preslávený (ruský) kozmodrom Bajkonur v provincii Kyzyl Orda – položený asi 200 km na východ od Aralského jazera, ktorý má Rusko prakticky od Kazachstanu v akomsi “prenájme”. Tento výlet máte príležitosť spojiť s dramatickým Aralom, ktorý však ustupuje rozpínajúcej sa púšti.

0