VLetenky

Kazachstan s Wizz Air od 67 EUR

Astana Downtown
Centrum modernej kazašskej novodobej metropoly Astana (foto: Ken & Nyetta/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu stredoázijského Kazachstanu (bezvízový styk na 30 dní pre slovenských cestovateľov od 01.01.2017) máte šancu zamieriť pri využití priamych letov spoločnosti Wizz Air z Budapešti.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kazašského hlavného mesta Astana sa predávajú za 20224 HUF / 67 EUR s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Uvedená cena platí pre cestovanie s “malou” príručnou batožinou, pričom členovia Wizz Discount Club (WDC) zaplatia iba 15584 HUF / 51 EUR.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v čase od konca septembra do začiatku decembra 2017 (s predajom do 22. augusta, resp. do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kazachstanu nech poslúži odlet z maďarskej Budapešti (BUD) dňa 12. novembra s návratom z kazašskej Astany (TSE) dňa 16. novembra 2017.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Astana za 20224 HUF bez WDC / 15584 HUF s WDC (12.11.-16.11.2017)
Budapešť – Astana za 21424 HUF bez WDC / 16784 HUF s WDC (28.09.-19.10.2017)

Kazachstan

Almaty ako brána do kazašskej partie Ťanšanu

Pulzujúce 1,5-miliónové Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu (rozlohou 9. najväčšej krajiny planéty, v každom prípade (i ročnom období) stojí za prehliadku. Toto rušné veľkomesto svojou polohou blízko pohoria Ťanšan, dotvárajúceho jeho panorámu svojimi takmer päťtisícovými vrcholmi, poteší oko aj srdce nejedného milovníka veľhôr. Neobíďte ani prekrásne rovnomenné jazero “Big Almaty Lake“, položené v nádhernom neďalekom národnom parku.

Moderná Astana

Trišvrtemiliónová Astana má status kazašského hlavného mesta od roku 1998. Keďže staré časti tohto administratívno-politického centra Kazachstanu vcelku rýchlo ustupujú novým štvrtiam, bude najvyšší čas uvidieť ho na vlastné oči. I keď vzdialenosti v tejto stredoázijskej krajine budú (na naše stredoeurópske pomery) väčšie, funguje vcelku spoľahlivá a ekonomicky dostupná železničná doprava. Pri cestovaní vlakom určite zažijete s domácimi množstvo zábavy, hlavne keď cesta z Astany do Almaty trvá 24 hodín (alebo len 9 hodín finančne náročnejším rýchlovlakom Talgo).

Preslávený Bajkonur a fotogenické Aralské jazero

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými aj finančnými možnosťami, skúste poctiť svojou prítomnosťou i legendárny (ruský) kozmodrom Bajkonur v provincii Kyzyl Orda – situovaný asi 200 km na východ od Aralského jazera, ktorý má Rusko v podstate od Kazachstanu v akomsi “prenájme”. Tento výlet máte príležitosť spojiť s magickým Aralom, ktorý však ustupuje rozpínajúcej sa púšti.

0