VLetenky

Kazachstan s Ukraine International Airlines od 228 EUR

Big Almaty LAke
Grandiózne horské “Big Almaty Lake” (2511 m) (foto: MrTweek/Wikimedia Commmons/CC BY-SA 3.0)

Na návštevu stredoázijského Kazachstanu (aj počas letných prázdnin) pripravil pozvánku ukrajinský národný dopravca, letecká spoločnosť Ukraine International Airlines (s odletom z viedenského letiska).

Spiatočné letenky do kazašskej Astany sa predávajú za 167 GBP (alebo cca 228 EUR) s odletom zo spomínanej Viedne. Za obojsmerné letenky z Viedne do Almaty zaplatíte 169 GBP (asi 231 EUR).

Tarifné podmienky stanovujú max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do 12. apríla (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obodobí od konca marca 2015 až do začiatku februára 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kazachstanu nech poslúži odlet z viedenského letiska (VIE) dňa 4. júla s návratom z Astany (TSE) dňa 11. júla 2015.

Alternatívou rezervácie spiatočnej letenky môže byť odlet z viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 4. júla s návratom z kazašskej Almaty (ALA) dňa 11. júla 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Astana za 167 GBP (04.07.-11.07.2015)
Viedeň – Astana za 255 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Astana za 260 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Astana za 7078 CZK (rezervácia v ČJ)

Viedeň – Almaty za 169 GBP (04.07.-11.07.2015)
Viedeň – Almaty za 258 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Almaty za 263 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Almaty za 7161 CZK (rezervácia v ČJ)

Kazachstan

Almaty ako brána do kazašskej časti Ťanšanu

Pulzujúce 1,5-miliónové Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu (rozlohou 9. najväčšej krajiny na svete), v každom prípade (i ročnom období) stojí za prehliadku. Toto rušné veľkomesto svojou polohou v blízkosti pohoria Ťanšan, dotvárajúceho jeho panorámu svojimi skoro päťtisícovými vrcholmi, poteší oko aj srdce nejedného milovníka veľhôr. Neobíďte ani prekrásne rovnomenné jazero “Big Almaty Lake“, položené v nádhernom neďalekom národnom parku.

Moderná Astana

Trišvrtemiliónová Astana má “postavenie” kazašského hlavného mesta od roku 1998. Keďže staré časti tohto administratívno-politického centra Kazachstanu celkom rýchlo ustupujú novým štvrtiam, bude najvyšší čas uvidieť ho na vlastné oči. I keď vzdialenosti v tejto stredoázijskej krajine sú (na naše stredoeurópske pomery) väčšie, funguje vcelku spoľahlivá a ekonomicky dostupná železničná doprava. Pri cestovaní vlakom určite zažijete s domácimi kopec zábavy, hlavne keď cesta z Astany do Almaty trvá 24 hodín (alebo iba 9 hodín finančne náročnejším rýchlovlakom Talgo).

Preslávený Bajkonur a fotogenické Aralské jazero

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými a finančnými možnosťami, skúste poctiť svojou prítomnosťou aj svetoznámy (ruský) kozmodrom Bajkonur v provincii Kyzyl Orda – situovaný asi 200 km na východ od Aralského jazera, ktorý má Rusko v podstate od Kazachstanu v akomsi “prenájme”. Tento výlet máte príležitosť spojiť s dramatickým Aralom, ktorý však ustupuje rozpínajúcej sa púšti.

0