VLetenky

Kazachstan s Turkish Airlines od 267 EUR

Big Almaty Lake
Fotogenické horské jazero “Big Almaty Lake” (2511 m) (foto: Ds02006/Wikimedia Commmons/CC0)

Na prehliadku stredoázijského Kazachstanu pripravila pozvánku najlepšia európska aerolínia (podľa klasifikácie Skytrax), letecká spoločnosť Turkish Airlines zo Star Alliance (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do kazašskej Astany sa predávajú za 192 GBP (alebo cca 267 EUR) s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky určujú odlety v období od 1. októbra 2015 do 15. marca 2016 (s výnimkou odletov v čase 20.12.-31.12.2015 a návratov v dobe 01.01.-10.01.2016), min. dobu pobytu 5 dní alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 15. júna (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete počas uvedenej doby platnosti tarifu.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kazachstanu nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 10. októbra s návratom z Astany (TSE) dňa 17. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Astana za 192 GBP (10.10.-17.10.2015)
Praha – Astana za 293 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Astana za 295 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Astana za 8109 CZK (rezervácia v ČJ)

Kazachstan

Almaty ako brána do kazašskej partie Ťanšanu

Rušné 1,5-miliónové Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu (rozlohou 9. najväčšej krajiny na svete), v každom prípade (aj ročnom období) stojí za prehliadku. Toto pulzujúce veľkomesto svojou polohou v blízkosti pohoria Ťanšan, dotvárajúceho jeho panorámu svojimi skoro päťtisícovými vrcholmi, poteší oko i srdce nejedného milovníka veľhôr. Nevynechajte ani nádherné rovnomenné jazero “Big Almaty Lake“, situované v prekrásnom neďalekom národnom parku.

Moderná Astana

Trišvrtemiliónová Astana má “status” kazašského hlavného mesta od roku 1998. Keďže staré časti tohto administratívno-politického centra Kazachstanu vcelku rýchlo ustupujú novým štvrtiam, bude najvyšší čas vzhliadnuť ho na vlastné oči. Aj keď vzdialenosti v tejto stredoázijskej krajine sú (na naše stredoeurópske pomery) väčšie, funguje celkom spoľahlivá a ekonomicky dostupná železničná doprava. Pri cestovaní vlakom istotne zažijete s domácimi mnoho zábavy, najmä keď cesta z Astany do Almaty trvá 24 hodín (alebo len 9 hodín finančne náročnejším rýchlovlakom Talgo).

Svetoznámy Bajkonur a fotogenické Aralské jazero

Ak disponujete dostatočnými časovými i finančnými možnosťami, skúste poctiť svojou prítomnosťou aj legendárny (ruský) kozmodrom Bajkonur v provincii Kyzyl Orda – položený asi 200 km východne od Aralského jazera, ktorý má Rusko prakticky od Kazachstanu v akomsi “prenájme”. Tento výlet máte možnosť spojiť s magickým Aralom, ktorý však ustupuje rozpínajúcej sa púšti.

0