VLetenky

Kazachstan s Pegasus Airlines od 198 EUR

Almaty
Nesmierne fotogenické scenérie horských masívov v blízkosti Almaty (foto: ninara/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu stredoázijského Kazachstanu máte príležitosť zamieriť so zaujímavým tarifom leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z pražského letiska Václava Havla).

Spiatočné letenky do kazašskej Almaty sa dajú kúpiť za 198 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla. Tarifné podmienky stanovujú odlety do 24. októbra 2015 a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete najmä v priebehu októbra 2015 (a za neveľký príplatok aj počas septembra 2015).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kazachstanu nech poslúži odlet z Prahy (PRG) dňa 8. októbra s návratom z kazašského veľkomesta Almaty (ALA) dňa 16. októbra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Almaty za 198 EUR (08.10.-16.10.2015)
Praha – Almaty za 227 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Almaty za 5703 CZK (rezervácia v ČJ)

Kazachstan

Almaty ako brána do kazašskej partie Ťanšanu

Pulzujúce 1,5-miliónové Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu (rozlohou 9. najväčšej krajiny na svete), v každom prípade (i ročnom období) stojí za prehliadku. Toto rušné veľkomesto svojou polohou v blízkosti pohoria Ťanšan, dotvárajúceho jeho panorámu svojimi takmer päťtisícovými vrcholmi, poteší oko aj srdce nejedného milovníka veľhôr. Neobíďte ani prekrásne rovnomenné jazero “Big Almaty Lake“, položené v nádhernom neďalekom národnom parku.

Moderná Astana

Trišvrtemiliónová Astana má “postavenie” kazašského hlavného mesta od roku 1998. Keďže staré partie tohto administratívno-politického centra Kazachstanu celkom rýchlo ustupujú novým štvrtiam, bude najvyšší čas uvidieť ho na vlastné oči. I keď vzdialenosti v tejto stredoázijskej krajine budú (na naše stredoeurópske pomery) väčšie, funguje vcelku spoľahlivá a ekonomicky dostupná železničná doprava. Pri cestovaní vlakom určite zažijete s domácimi mnoho zábavy, hlavne keď cesta z Astany do Almaty trvá 24 hodín (alebo len 9 hodín finančne náročnejším rýchlovlakom Talgo).

Preslávený Bajkonur a fotogenické Aralské jazero

Pokiaľ disponujete dostatočnými časovými aj finančnými možnosťami, skúste poctiť svojou prítomnosťou aj svetoznámy (ruský) kozmodrom Bajkonur v provincii Kyzyl Orda – situovaný asi 200 km na východ od Aralského jazera, ktorý má Rusko prakticky od Kazachstanu v akomsi “prenájme”. Tento výlet máte šancu spojiť s dramatickým Aralom, ktorý však ustupuje rozpínajúcej sa púšti.

0