VLetenky

Kazachstan s Pegasus Airlines od 187 EUR

Big Almaty lake
“Big Almaty Lake” (2511 m) v „Nebeských horách“ Ťanšan (foto: Martin de Lusenet/Flickr/CC BY 2.0)

Na návštevu stredoázijského Kazachstanu (bezvízový styk na 30 dní pre slovenských cestovateľov od 01.01.2017) máte šancu zavítať s leteckou spoločnosťou Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do kazašského veľkomesta Almaty kúpite za 187 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri spoločnej kúpe dvoch leteniek (kedy druhý cestovateľ získava zľavu 50% – v tomto prípade zo základnej ceny 250 EUR).

Podmienky predaja:
Uvedená suma platí pri cestovaní s príručnou batožinou (pri súčasnom nákupe dvoch leteniek). V priebehu rezervačného procesu bude potrebné (v jeho závere pred platbou po zvolení jednotlivých segmentov a vypísaní osobných údajov) označiť “políčko” s názvom kampane (“Second person 50% off”) a následne bude cena druhej letenky znížená o 50%.

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým počas prvého kvartálu 2017 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kazachstanu nech bude napr. odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 25. februára s návratom z kazašského Almaty (ALA) dňa 3. marca 2017.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Almaty za 187 EUR/osoba (25.02.-03.03.2017 – 500 EUR/2 osoby pred zľavou)

Kazachstan

Almaty ako brána do kazašskej časti Ťanšanu

Rušné 1,5-miliónové Almaty, bývalé hlavné mesto Kazachstanu (rozlohou 9. najväčšej krajiny planéty, v každom prípade (aj ročnom období) stojí za prehliadku. Toto pulzujúce veľkomesto svojou polohou v blízkosti pohoria Ťanšan, dotvárajúceho jeho panorámu svojimi skoro päťtisícovými vrcholmi, poteší oko i srdce nejedného milovníka veľhôr. Nevynechajte ani nádherné rovnomenné jazero “Big Almaty Lake“, situované v prekrásnom neďalekom národnom parku.

Moderná Astana

Trišvrtemiliónová Astana má status kazašského hlavného mesta od roku 1998. Keďže staré partie tohto administratívno-politického centra Kazachstanu vcelku rýchlo ustupujú novým štvrtiam, bude najvyšší čas vzhliadnuť ho na vlastné oči. Aj keď vzdialenosti v tejto stredoázijskej krajine budú (na naše stredoeurópske pomery) väčšie, funguje celkom spoľahlivá a ekonomicky dostupná železničná doprava. Pri cestovaní vlakom istotne zažijete s domácimi mnoho zábavy, najmä keď cesta z Astany do Almaty trvá 24 hodín (alebo iba 9 hodín finančne náročnejším rýchlovlakom Talgo).

Legendárny Bajkonur a fotogenické Aralské jazero

Ak disponujete dostatočnými časovými i finančnými možnosťami, skúste poctiť svojou prítomnosťou aj preslávený (ruský) kozmodrom Bajkonur v provincii Kyzyl Orda – položený asi 200 km na východ od Aralského jazera, ktorý má Rusko prakticky od Kazachstanu v akomsi “prenájme”. Tento výlet máte príležitosť spojiť s magickým Aralom, ktorý však ustupuje rozpínajúcej sa púšti.

0