VLetenky

Katar s Pegasus Airlines od 285 EUR

Qatar
Sugestívna panoráma katarskej metropoly Doha (foto: Jimmy Baikovicius/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Spoznať grandiózny Katar na Blízkom Východe (v teplejšom období) máte šancu pri využití zaujímavého tarifu leteckej spoločnosti Pegasus Airlines (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do katarského hlavného mesta Doha sa dajú kúpiť za 285 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v priebehu letného letového poriadku – t.j. od apríla do októbra 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kataru nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 31. marca s návratom z katarskej metropoly Doha (DOH) dňa 4. apríla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Doha za 285 EUR (31.03.-04.04.2016)
Viedeň – Doha za 303 EUR (rezervácia v NJ)

Katar

Znamenitý Katar Vás očakáva na rovnomennom polostrove, ktorý vybieha zo Saudskej Arábie na sever do Perzského zálivu. K ďalším priamym či nepriamym susedom sa zaraďujú Bahrajn (na severozápade) a Spojené arabské emiráty (smerom na juhovýchod). Administratívne centrum tohto skoro dvojmiliónového stredovýchodného štátu (s rozlohou vyše 11,6 tisíc km²) – 1,3-miliónové veľkomesto Doha, Vás čaká v centrálnej časti východného pobrežia krajiny.

Niečo pre vášnivých milovníkov nakupovania a umelých ostrovov

Vyskúšať svoje vyjednávacie schopnosti si skúste na tradičnom arabskom trhu (Souq Waqif, Omani Souq, Gold Souq) alebo pohodlne nakúpte v impresívnom Villaggio Mall v benátskom štýte s vodnými kanálmi a gondolami (či v mnohých ďalších gigantických obchodných domoch). Početný výber obchodov a reštaurácií (z gastonomickými špecialitami z celého sveta) nájdete i na majestátnom umelo vytvorenom ostrove The Pearl, spojenom s Dohou mostom.

Nádherné piesočnaté pláže i spievajúce duny

Fanúšikovia vody si určite prídu na svoje v lokalite Katara s prekrásnymi piesočnatými plážami či v príjemnom Aquaparku. Priaznivci histórie a umenia majú na výber z niekoľkých múzeí rozličného zamerania či umeleckých galérií. K celkom pozoruhodným špecialitám patria i tzv. “spievajúce piesočné duny” – pri nízkej vlhkosti a silnom vetre sa dá počuť piesok “spievať”.

0