VLetenky

Karpathos so Smart Wings od 177 EUR

Pigadia
Hlavné mesto Pigadia na juhovýchode (foto: Rosa-Maria Rinkl/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Na prvý pohľad všedná ponuka leteckej spoločnosti Travel Service/Smart Wings na jeden zo znamenitých gréckych ostrovov pod názvom Karpathos poteší okrem dostupnosti počas cestovateľsky najviac exponovaného obdobia letných prázdnin aj odletom z bratislavského letiska M.R. Štefánika.

Spiatočné letenky na grécke súostrovie Karpathos sa dajú kúpiť za 177 EUR s odletom zo spomínanej Bratislavy. V najnižšej cenovej hladine máte k dispozícii v obmedzenom množstve letenky v čase od júla do septembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z bratislavského leteckého prístavu (BTS) dňa 31. júla (piatok) a návratom z ostrova Karpathos (AOK) dňa 11. augusta 2015 (utorok).

Rezervácia letenky:
Bratislava – Karpathos za 177 EUR (31.07.-11.08.2015)
Bratislava – Karpathos za 186 EUR (rezervácia v NJ)
Bratislava – Karpathos za 186 EUR (rezervácia v SJ)
Bratislava – Karpathos za 4929 CZK (rezervácia v ČJ)

Karpathos

Pohodový grécky Karpathos Vás čaká v južnej partii súostrovia Dodekanézy, v oblasti medzi obľúbenými ostrovmi Kréta a Rodos. Prvým miestom Vášho kontaktu s ostrovom bude pravdepodobne miestny medzinárodný letecký prístav Karpathos Island National Airport (AOK), ktorý nájdete v najjužnejšej časti. V dostupnej vzdialenosti od neho Vás očakáva na juhovýchodnom pobreží Karpathos (Pigadia), administratívno-politické centrum celého súostrovia.

Magické pobrežie

Aj keď Karpathos sa vyznačuje pomerne hornatým reliéfom (s najvyšším bodom 1215 m) a dramatickým bralnatým pobrežím, nachádza sa tu veľké množstvo príjemných morských zátok s geniálnym bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou. Skúste impozantné plážové scenérie v Amopi, Achata, Apella (na východe) alebo v Arkasa (na západe). Upúta aj terasovito postavená horská dedinka Olympos v severnej partii. V blízkosti Diafani poteší i podzemný kostolík Ag’ Yianni.

Skvelé okolité ostrovy

Relatívne ľahko bude dostupné (samozrejme v závislosti od turistickej sezóny) aj ostrovček Saria v blízkosti severného pobrežia hlavného ostrova (zaraďujúci sa takisto do administratívnej oblasti Karpathos) či susedný Kasos, situovaný smerom na juhozápad. Svojou prítomnosť skúste poctiť aj relatívne neveľmi vzdialený Rodos (severovýchodným smerom) alebo Krétu (pri ceste na juhozápad).

0