VLetenky

Karpathos s Niki od 130 EUR

Diakoftis Beach
Pláž Diakoftis alias Paralia Diakoftis (foto: Mitakidis Vangelis/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0 GR)

Ak sa zaraďujete medzi cestovateľov uprednostňujúcich tvorbu itinerára vlastnými silami a súčasne by ste radi navštívili jeden z famóznych gréckych ostrovov (aj v letnom období), azda Vás poteší ponuka leteniek spoločnosti Niki/Air Berlin na excelentný Karpathos (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na grécke stredomorské súostrovie Karpathos kúpite za 130 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú cesty v období od 6. júna do 24. októbra 2017, min. dobu pobytu 7 dní a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Reálnu dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v čase od začiatku júna do konca júna 2017.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 27. júna a návratom z gréckeho ostrova Karpathos (AOK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 4. júla 2017.

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Karpathos za 130 EUR (27.06.-04.07.2017)
Viedeň – Karpathos za 141 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)
Viedeň – Karpathos za 3519 CZK (rezervácia v ČJ)

Karpathos

Príjemný grécky Karpathos Vás očakáva v južnej časti súostrovia Dodekanézy, v oblasti medzi populárnymi ostrovmi Kréta a Rodos. Prvým miestom Vášho kontaktu s ostrovom bude zrejme miestny medzinárodný letecký prístav Karpathos Island National Airport (AOK), ktorý nájdete v najjužnejšej partii. V dostupnej vzdialenosti od neho Vás čaká na juhovýchodnom pobreží Karpathos (Pigadia), administratívno-politické centrum celého súostrovia.

Dramatické pobrežie

I keď Karpathos sa vyznačuje hornatejším reliéfom (s najvyšším bodom 1215 m) a magickým bralnatým pobrežím, nachádza sa tu veľké množstvo pohodových morských zátok s fenomenálnym bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou. Skúste majestátne plážové scenérie v Amopi, Achata, Apella (na východe) alebo v Arkasa (na západe). Upúta i malebná, terasovito postavená horská dedinka Olympos v severnej časti. V blízkosti Diafani poteší aj podzemný kostolík Ag’ Yianni.

Úžasné okolité ostrovy

Pomerne ľahko bude dostupné (samozrejme v závislosti od turistickej sezóny) i ostrovček Saria blízko severného pobrežia hlavného ostrova (radiaci sa taktiež do administratívnej oblasti Karpathos) či susedný Kasos, položený smerom na juhozápad. Svojou prítomnosť skúste poctiť aj pomerne neveľmi vzdialený Rodos (severovýchodným smerom) alebo Krétu (pri ceste na juhozápad).

0