VLetenky

Karpathos s Austrian Airlines od 149 EUR

Apella Beach
Fascinujúce scenérie Apella Beach na východnom pobreží (foto: Kostas Limitsios/Flickr/CC BY 2.0)

Ak sa zaraďujete medzi flexibilných cestovateľov preferujúcich tvorbu itinerára vlastnými silami a súčasne by ste radi navštívili jeden z famóznych gréckych ostrovov, možno Vás poteší ponuka charterových leteniek spoločnosti Austrian Airlines na excelentný Karpathos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na grécke súostrovie sú v predaji za 149 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska (VIE) dňa 30. júna a návratom z ostrova Karpathos (AOK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 7. júla 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Karpathos za 149 EUR (30.06.-07.07.2015)

Karpathos

Príjemný grécky Karpathos Vás očakáva v južnej časti súostrovia Dodekanézy, v oblasti medzi populárnymi ostrovmi Kréta a Rodos. Prvým miestom Vášho kontaktu s ostrovom bude zrejme miestny medzinárodný letecký prístav Karpathos Island National Airport (AOK), ktorý nájdete v najjužnejšej partii. V dostupnej vzdialenosti od neho Vás čaká na juhovýchodnom pobreží Karpathos (Pigadia), administratívno-politické centrum celého súostrovia.

Dramatické pobrežie

I keď Karpathos sa vyznačuje relatívne hornatým reliéfom (s najvyšším bodom 1215 m) a magickým bralnatým pobrežím, nachádza sa tu veľké množstvo pohodových morských zátok s fenomenálnym bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou. Skúste majestátne plážové scenérie v Amopi, Achata, Apella (na východe) alebo v Arkasa (na západe). Upúta i nesmierne malebná, terasovito postavená horská dedinka Olympos v severnej časti. V blízkosti Diafani poteší aj podzemný kostolík Ag’ Yianni.

Úžasné okolité ostrovy

Pomerne ľahko bude dostupné (samozrejme v závislosti od turistickej sezóny) i ostrovček Saria v blízkosti severného pobrežia hlavného ostrova (radiaci sa taktiež do administratívnej oblasti Karpathos) či susedný Kasos, položený smerom na juhozápad. Svojou prítomnosť skúste poctiť aj pomerne neveľmi vzdialený Rodos (severovýchodným smerom) alebo Krétu (pri ceste na juhozápad).

0