VLetenky

Karpathos s Austrian Airlines od 119 EUR

Apella Beach
Fantastické scenérie Apella Beach na východnom pobreží (foto: Miemo Penttinen/Flickr/CC BY 2.0)

Pokiaľ sa radíte medzi flexibilnejších cestovateľov uprednostňujúcich tvorbu itinerára vo vlastnej réžii a zároveň by ste radi navštívili jeden zo znamenitých gréckych ostrovov, možno Vás poteší ponuka charterových leteniek spoločnosti Austrian Airlines na vynikajúci Karpathos (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky na Karpathos sú k dispozícii za 119 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 17. mája a návratom z ostrova Karpathos (AOK) o 7 (14) dní neskôr, t.j. dňa 24. (31.) mája 2015 (ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Karpathos za 119 EUR (17.05.-24.05.2016 / 17.05.-31.05.2016)

Karpathos

Pohodový grécky Karpathos Vás čaká v južnej partii súostrovia Dodekanézy, v oblasti medzi obľúbenými ostrovmi Kréta a Rodos. Prvým miestom Vášho kontaktu s ostrovom bude pravdepodobne miestny medzinárodný letecký prístav Karpathos Island National Airport (AOK), ktorý nájdete v najjužnejšej časti. V dostupnej vzdialenosti od neho Vás očakáva na juhovýchodnom pobreží Karpathos (Pigadia), administratívno-politické centrum celého súostrovia.

Magické pobrežie

Aj keď Karpathos sa vyznačuje hornatejším reliéfom (s najvyšším bodom 1215 m) a dramatickým bralnatým pobrežím, nachádza sa tu veľké množstvo príjemných morských zátok s geniálnym bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou. Skúste impozantné plážové scenérie v Amopi, Achata, Apella (na východe) alebo v Arkasa (na západe). Upúta aj malebná, terasovito postavená horská dedinka Olympos v severnej partii. V blízkosti Diafani poteší i podzemný kostolík Ag’ Yianni.

Skvelé okolité ostrovy

Relatívne ľahko bude dostupné (samozrejme v závislosti od turistickej sezóny) aj ostrovček Saria v blízkosti severného pobrežia hlavného ostrova (zaraďujúci sa takisto do administratívnej oblasti Karpathos) či susedný Kasos, situovaný smerom na juhozápad. Svojou prítomnosť skúste poctiť i relatívne neveľmi vzdialený Rodos (severovýchodným smerom) alebo Krétu (pri ceste na juhozápad).

0