VLetenky

Karpathos s Austrian Airlines od 114 EUR

Apella Beach
Priezračná voda na východnom pobreží ostrova (foto: Miemo Penttinen/miemo.net /Flickr/CC BY 2.0)

Grécke subtropické súostrovie Karpathos máte šancu navštíviť pri využití last minute ponuky charterových leteniek na palube spoločnosti Austrian Airlines (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Karpathos sú k dispozícii za 114 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 5. júna a návratom z ostrova Karpathos (AOK) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 12. júna 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Viedeň – Karpathos za 114 EUR (05.06.-12.06.2018)

VIE-AOK
Viedeň, Rakúsko – Karpathos, Grécko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Karpathos

Pohodový grécky Karpathos Vás čaká v južnej partii súostrovia Dodekanézy, v oblasti medzi obľúbenými ostrovmi Kréta a Rodos. Prvým miestom Vášho kontaktu s ostrovom bude pravdepodobne miestny medzinárodné letiskso Karpathos Island National Airport (AOK), ktorý nájdete v najjužnejšej časti. V dostupnej vzdialenosti od neho Vás očakáva na juhovýchodnom pobreží Karpathos (Pigadia), administratívno-politické centrum celého súostrovia.

Magické pobrežie

Aj keď Karpathos sa vyznačuje hornatejším reliéfom (s najvyšším bodom 1215 m) a dramatickým bralnatým pobrežím, nachádza sa tu veľké množstvo príjemných morských zátok s geniálnym bielym pieskom a priezračnou tyrkysovou vodou. Skúste impozantné plážové scenérie v Amopi, Achata, Apella (na východe) alebo v Arkasa (na západe). Upúta aj malebná, terasovito postavená horská dedinka Olympos v severnej partii . Blízko Diafani poteší i podzemný kostolík Ag’ Yianni.

Skvelé okolité ostrovy

Relatívne ľahko bude dostupné (samozrejme v závislosti od turistickej sezóny) aj ostrovček Saria v blízkosti severného pobrežia hlavného ostrova (zaraďujúci sa takisto do administratívnej oblasti Karpathos) či susedný Kasos, situovaný smerom na juhozápad. Svojou prítomnosť skúste poctiť i relatívne neveľmi vzdialený Rodos (severovýchodným smerom) alebo Krétu (pri ceste na juhozápad).

0