VLetenky

Karibský ostrov Ambergris Caye v Belize s Delta Air Lines a Maya Island Air od 574 EUR

Belize Barrier Reef
Belize v podobe karibských ostrovov Ambergris Caye (foto: Ken Douglas/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Na tropické súostrovie Ambergris Caye v Karibiku sa máte šancu vypraviť do Belize (z Prahy) s Delta Air Lines (v spolupráci s partnermi zo Sky Team) a spoločnosťou Maya Island Air.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do belizskej metropoly s názvom Belize City kúpite za 461 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla (s Delta Air Lines).

Vnútroštátne obojsmerné letenky z Belize City (z medzinárodného letiska) na karibské Ambergris Caye (do San Pedro) sú v predaji za 113 EUR (s Maya Island Air – niekoľko letov denne).

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky stanovujú odlety v období 06.01.-14.06. a 16.08.-05.12.2018, min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 20. februára (alebo do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve (s odletom) v priebehu horeuvedeného času platnosti tarifu.

Príklad rezervácie:
Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Belize nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 26. januára s návratom z Belize City (BZE) dňa 7. februára 2018 (za 461 EUR).

Príkladom rezervácie spiatočnej letenky na Ambergris Caye môže byť odlet z Belize City (BZE) dňa 27. januára s návratom zo San Pedro (SPR) dňa 7. februára 2018 (za 113 EUR).

Celkový itinerár (za 574 EUR):
26.01.2018 Praha (PRG) – Belize City (BZE) / 1. letenka s Delta Air Lines
27.01.2018 Belize City (BZE) – Ambergris Caye (SPR) / 2. letenka s Maya Island Air
07.02.2018 Ambergris Caye (SPR) – Belize City (BZE) / 2. letenka s Maya Island Air
07.02.2018 Belize City (BZE) – Praha (PRG) / 1. letenka s Delta AIr Lines

Rezervácia letenky:
Praha – Belize City za 461 EUR (26.01.-07.02.2018 / 1. letenka s Delta Air Lines)
Belize City – Ambergris Caye za 113 EUR (27.01.-07.02.2018 / 2. letenka s Maya Island Air)

Belize City - Ambergris Caye
Belize City, Belize (BZE) – San Pedro/Ambergris Caye, Belize (SPR)

Belize

Pôvabné Belize nájdete v Strednej Amerike na území s rozlohou skoro 23 tisíc km² (zhruba polovica plochy Slovenska). Vyznačuje sa vcelku pestrým zložením obyvateľstva, v ktorom má výrazné zastúpenie aj mayská populácia (okolo 10%) a naďabíte tu dokonca i na nemecky hovoriacu menšinu (s podielom cca 3%). Ako jediná krajina na stredoamerickej pevnine používa ako úradnú reč jazyk anglický jazyk (v minulosti závislé územie Spojeného kráľovstva pod názvom Britský Honduras).

Lákavá geografia a pútavé historické pozoruhodnosti

Na severe susedí Belize s Mexikom (provincia Quintana Roo), západnú a južnú hranicu si delí s Guatemalou (departmenty Petén a Izabal), kým východ tohto rozlohou neveľkého štátu obmývajú vody skvelého Karibského mora (v tejto fantastickej oblasti Vás čaká prekrásne pobrežie v dĺžke takmer 300 km a niekoľko fascinujúcich karibských súostroví). V najľudnatejšom meste Belize, rovnomennom Belize City, natrafíte na atraktívnu architektúru z britskej koloniálnej éry. Rozhodne nevynechajte impresívne pamiatky z mayského obdobia v neďalekých lokalitách Altun Ha a Lamanai.

Nádherné karibské ostrovy a dych berúci Belize Barrier Reef

K najkrajším miestam krajiny sa však zaraďuje skvelý Belize Barrier Reef (s dĺžkou okolo 300 km) – súčasť Mesoamerican Barrier Reef, jedného z najväčších systémov koralových útesov zemegule (900 km dlhého pásu tiahnúceho sa od mexického Cancúnu pozdĺž Mayskej riviéry na polostrove Yucatán až do Hondurasu). V tomto znamenitom kúte Belize máte príležitosť si príjemne oddýchnuť na príťažlivých ostrovoch Ambergris Caye, Caye Caulker či Tobacco Caye. Istotne si nenechajte ujsť dramatickú (Great) Blue Hole, ktorú svetoznámy oceánológ Jacques-Yves Cousteau priradil celkom oprávnene do desiatky najlepších potápačských oblastí našej planéty.

0