VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 260 EUR

Sal
Príjemná Praia de Santa Mónica na juhu súostrovia Boa Vista (foto: niall62/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú šancu objaviť prírodné krásy afrického súostrovia Kapverdy s last minute ponukou leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na Kapverdy sú v predaji za 260 EUR s odletom z bavorského Norimbergu (NUE) dňa 11. decembra a návratom z ostrova Sal (SID) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 25. decembra 2015.

Alternatívou rezervácie (za rovnakú sumu) môže byť odlet z Norimbergu (NUE) dňa 11. decembra (piatok) a návrat z ostrova Boa Vista (BVC) dňa 25. decembra 2015 (piatok).

Za príplatok budú k dispozícii i ďalšie termíny (v podobnom časovom období) s odletmi z iných nemeckých miest (Hamburg, Hannover, Mníchov, Düsseldorf, Kolín, Štutgart, Frankfurt) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Norimberg – Sal za 260 EUR (11.12.-25.12.2015)
Norimberg – Boa Vista za 260 EUR (11.12.-25.12.2015)

Doprava do/z Nemecka

Na pozemný presun do Norimbergu (resp. viceversa) máte možnosť využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie Flixbus od 32,50 EUR/ow z Bratislavy (od 25 EUR/ow z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn (od 39 EUR/ow z Viedne s Railjet – nočný vlak)

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa radí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0