VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 241 EUR

Boa Vista
Pohodové piesočnaté pláže na západe ostrova Boa Vista (foto: niall62/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú šancu odhaliť prírodné poklady afrického súostrovia Kapverdy s ponukou leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy (Sal) sú v predaji za 241 EUR s odletom z Kolína nad Rýnom. Za (neveľký) príplatok budú k dispozícii aj odlety z ďalších nemeckých miest (Düsseldorf, Hannover, Frankfurt, Mníchov, Štutgart) – taktiež aj na ostrov Boa Vista.

Podmienky predaja a dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od zvoleného routingu) v obmedzenom množstve počas mája/júna 2016 s variabilnou dĺžkou pobytu 7, 14 alebo 21 dní (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Príklad rezervácie letenky na Kapverdy nech bude napr. odlet z Kolína (CGN) dňa 20. júna a návrat z ostrova Sal (SID) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. júna 2016 (za 241 EUR).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Mníchova (MUC) dňa 27. mája a návrat z ostrova Boa Vista (BVC) dňa 3. júna 2016 (za 261 EUR).

Rezervácia leteniek:
Kolín – Sal za 241 EUR (20.06.-27.06.2016)
Mníchov – Boa Vista za 261 EUR (27.05.-03.06.2016)

Doprava do/z Nemecka

Doprava do Kolína

Na letecký prískok do nemeckého Kolína nad Rýnom možno v globále využiť (nemeckú) low costovú dcérsku spoločnosť Lufthansy pod názvom Germanwings z letísk vo Viedni, v Budapešti a v Prahe či linky spoločnosti Wizz Air do Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc). Ďalšou alternatívou bude priame letecké spojenie Air Berlin/Niki z Viedne do Düsseldorfu.

Doprava do Mníchova

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie Flixbus od 27 EUR z Bratislavy (od 20 EUR z Viedne / aj nočné spoje)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 49 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne – nočný vlak)

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa radí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0