VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 200 EUR

Cape Verde
Pobrežné scenérie západoafrických Kapverdských ostrovov (foto: Gilberto Pereira/Pixabay/CC0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú šancu odhaliť africké súostrovie Kapverdy (počas letných prázdnin) pri využití last minute ponuky charterových leteniek TUIfly z Nemecka.

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 200 EUR s odletom z nemeckého mesta Štutgart (STR) dňa 10. augusta a návratom z ostrova Boa Vista (BVC) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 17. augusta 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Kapverdy môže byť odlet zo Štutgartu (STR) dňa 24. augusta a návrat z ostrova Sal (SID) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 31. augusta 2017.

Rezervácia leteniek:
Štutgart – Boa Vista za 200 EUR (10.08.-17.08.2017)
Štutgart – Boa Vista za 200 EUR (24.08.-31.08.2017)

Doprava do/z Nemecka

Letecká doprava do Štutgartu

Na letecký prískok do Štutgartu možno vo všeobecnosti využiť (nemeckú) low costovú odnož Lufthansy pod názvom Eurowings z Viedne (z Budapešti), avšak oveľa ekonomickejšími variantami “na poslednú chvíľu” môžu byť autobusové alebo železničné spojenia.

Pozemná doprava do Štutgartu

Na pozemný presun do Štutgartu(resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné alternatívy:
– autobusové spojenie Flixbus z Bratislavy (z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn z Bratislavy (z Viedne)

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km južne od populárnych Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov patrí hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími prímorskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň aj pešej turistiky určite budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0