VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 186 EUR

Boa Vista
Príjemné piesočnaté pláže na západe ostrova Boa Vista (foto: niall62/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú príležitosť odhaliť prírodné bohatstvo afrického súostrovia Kapverdy s ponukou leteckej spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy (Sal) sa dajú kúpiť za 186 EUR s odletom z bavorského Norimbergu. Za príplatok budú k dispozícii i odlety z ďalších nemeckých miest (Frankfurt, Mníchov, Kolín, Düsseldorf, Hannover, Štutgart, Hamburg) – takisto i na ostrov Boa Vista.

Podmienky predaja a dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete (v závislosti od zvoleného routingu) v obmedzenom množstve v priebehu apríla 2016 s variabilnou dĺžkou pobytu 7, 14 alebo 21 dní (s predajom do aktualizácie tarifu alebo do vyčerpania voľných termínov).

Príklady rezervácií:
Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kapverdy nech poslúži odlet z Norimbergu (NUE) dňa 22. apríla a návratom z ostrova Sal (SID) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 29. apríla 2016.

Alternatívou rezervácie (za 198 EUR) môže byť odlet z Mníchova (MUC) dňa 22. apríla (piatok) a návrat z ostrova Sal (SID) dňa 29. apríla 2016 (piatok).

Rezervácia leteniek:
Norimberg – Sal za 186 EUR (22.04.-29.04.2016)
Mníchov – Sal za 198 EUR (22.04.-29.04.2016)

Doprava do/z Nemecka

Na pozemný presun do Norimbergu (resp. viceversa) možno využiť nasledovné alternatívy:
– autobusové spojenie Flixbus od 32,50 EUR/ow z Bratislavy (od 25 EUR/ow z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn (od 39 EUR/ow z Viedne s Railjet – nočný vlak)

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km na juh od populárnych Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km západne od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa zaraďuje hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň aj pešej turistiky určite budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0