VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 185 EUR

Cabo Verde
„Praia do Tarrafal“ na Kapverdských ostrovoch (foto: Caroline Granycome/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú možnosť uvidieť africké súostrovie Kapverdy vďaka last minute ponuke charterových leteniek so spoločnosťou TUIfly (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 185 EUR s odletom z bavorského Mníchova (MUC) dňa 25. mája (piatok) a návratom z ostrova Sal (SID) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 8. júna 2018 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kapverdy (za 225 EUR) môže byť odlet z nemeckého Mníchova (MUC) dňa 25. mája a návrat z ostrova Boa Vista (BVC) dňa 8. júna 2018.

Rezervácia leteniek:
Mníchov – Sal za 185 EUR (25.05.-08.06.2018 / piatok – piatok)
Mníchov – Boa Vista za 225 EUR (25.05.-08.06.2018 / piatok – piatok)

Doprava do Mníchova

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie Flixbus od 25 EUR z Bratislavy (aj nočné spoje)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne)

MUC-SID
Mníchov, Nemecko – Sal, Kapverdy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km južne od populárnych Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa zaraďuje hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň aj pešej turistiky určite budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0