VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 160 EUR

Tarrafal Beach
“Praia do Tarrafal” na Kapverdských ostrovoch (foto: Ji-Elle/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú šancu uvidieť africké súostrovie Kapverdy vďaka last minute ponuke charterových leteniek TUIfly z Porýnia.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 160 EUR s odletom zo švajčiarskeho (pohraničného) mesta Bazilej (BSL) dňa 20. februára a návratom z ostrova Boa Vista (BVC) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. februára 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Bazilej – Boa Vista za 160 EUR (20.02.-27.02.2018)

BSL_BVC

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Bazileja sa dá uskutočniť linkou Easy Jet-u z Budapešti/z Krakova alebo prípadne vlakom z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom) či autobusom Flixbus z Bratislavy (od 48 EUR).

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najdôležitejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov patrí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími prímorskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky určite budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0