VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 154 EUR

Sal
Príjemné piesočnaté pláže na kapverdskom ostrove Sal (foto: IDS.photos/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú možnosť objaviť africké súostrovie Kapverdy s (last minute) ponukou charterových leteniek so spoločnosťou TUIfly (s odletom z Nemecka).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 154 EUR s odletom z nemeckého mesta Hannover (HAJ) dňa 21. júna a návrat z ostrova Sal (SID) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 28. júna 2016 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Hannover – Sal za 154 EUR (21.06.-28.06.2016)

Doprava do/z Nemecka

Letecká doprava do Hannoveru

Na letecký prískok do Hannoveru sa dá v globále využiť (nemecká) low costová odnož Lufthansy pod názvom Eurowings z Viedne, avšak oveľa ekonomickejšími alternatívou “na poslednú chvíľu” môžu byť autobusové alebo železničné spojenia.

Pozemná doprava do Hannoveru

Na pozemný presun do Hannoveru (resp. viceversa) možno využiť nasledovné varianty:
– autobusové spojenie Flixbus od 34 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne / aj nočné spoje)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 59 EUR z Bratislavy (od 39 EUR z Viedne – nočný vlak)

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km južne od populárnych Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa zaraďuje hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň aj pešej turistiky určite budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0