VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 145 EUR

Cabo Verde
Príjemné mesto Mindelo na ostrove São Vicente (foto: Caroline Granycome/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú možnosť uvidieť africké súostrovie Kapverdy s last minute ponukou charterových leteniek so spoločnosťou TUIfly (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 145 EUR s odletom z nemeckého Düsseldorfu (DUS) dňa 13. marca a návratom z ostrova Sal (SID) o 21 dní neskôr, t.j. dňa 3. apríla 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Düsseldorf – Sal za 145 EUR (13.03.-03.04.2017)

Letecké priblíženie do Nemecka

Na letecký prískok do Düsseldorfu možno využiť letecké spojenia Eurowings (z Viedne, z Budapešti, z Prahy, z Katovíc/z Krakova). Hodiť by sa mohli aj linky spoločnosti Wizz Air do neďalekého Dortmundu (z Budapešti a z Katovíc).

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km južne od populárnych Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa zaraďuje hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivý Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň i pešej turistiky istotne budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0