VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 144 EUR

Boa Vista
Praia de Santa Mónica na juhu ostrova Boa Vista (foto: Adriao/Wikimedia Commons/CC BY 3.0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú šancu odhaliť africké súostrovie Kapverdy vďaka last minute ponuke charterových leteniek so spoločnosťou TUIfly (s odletom z Nemecka).

Routingy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 144 EUR s odletom zo saského mesta Hannover (HAJ) dňa 18. apríla a návratom z ostrova Boa Vista (BVC) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 2. mája 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Kapverdy (za 149 EUR) môže byť odlet z Hannoveru (HAJ) dňa 18. apríla a návrat z ostrova Sal (SID) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 2. mája 2017.

Rezervácia leteniek:
Hannover – Boa Vista za 144 EUR (18.04.-02.05.2017)
Hannover – Sal za 149 EUR (18.04.-02.05.2017)

Doprava do/z Nemecka

Letecká doprava do Hannoveru

Na letecké priblíženie do Hannoveru možno vo všeobecnosti využiť (nemeckú) low costovú odnož Lufthansy s názvom Eurowings z Viedne, avšak oveľa ekonomickejšími variantami “na poslednú chvíľu” môžu byť autobusové alebo železničné spojenia.

Pozemná doprava do Hannoveru

Na pozemný presun do Hannoveru (resp. viceversa) sa dajú využiť nasledovné alternatívy:
– autobusové spojenie Flixbus z Bratislavy (z Viedne)
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn z Bratislavy (z Viedne)

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa radí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0