VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 124 EUR

Boa Vista
Príjemná lokalita Sal Rei na severozápade ostrova Boa Vista (foto: niall62/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Nielen flexibilnejší cestovatelia majú príležitosť uvidieť prírodné bohatstvo znamenitého afrického súostrovia Kapverdy pri využití last minute ponuky na palube spoločnosti TUIfly (s odletom z Nemecka).

Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 124 EUR s odletom z bavorského Mníchova (MUC) dňa 8. mája (piatok) a návratom z ostrova Boa Vista (BVC) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 15. mája 2015 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Mníchov – Boa Vista za 124 EUR (08.05.-15.05.2015)

Doprava do Nemecka

Na letecký presun do Mníchova možno využiť letecké linky Niki/Air Berlin z Viedne (s tromi dennými rotáciami), ekonomickejšou alternatívou v závislosti od konkrétnych termínov môže byť pozemná cesta autobusmi spoločnosti Touring/Eurolines (od 35 EUR/smer z Bratislavy; cestovatelia spoza Moravy využijú linky Touring medzi Mníchovom a Prahou). Ďalšou celkom lákavou variantou bude využitie pohodlných rýchlovlakov rakúskych (resp. nemeckých) železníc Railjet z Viedne (na webových stránkach nemeckých/rakúskych dopravcov od 29 EUR/smer).

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od pozoruhodných Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa radí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú vskutku okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0