VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 120 EUR

Cabo Verde
Príjemné pobrežné scenérie západoafrických Kapverdských ostrovov (foto: Schland/Pixabay/CC0)

Flexibilnejší cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú príležitosť vzhliadnuť africké súostrovie Kapverdy s last minute ponukou charterových leteniek so spoločnosťou TUIfly (s odletom z Nemecka).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 120 EUR s odletom z bavorského Mníchova (MUC) dňa 11. januára a návratom z ostrova Sal (SID) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 18. januára 2017 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Ďalším príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kapverdy (za 146 EUR) môže byť odlet z nemeckého Mníchova (MUC) dňa 11. januára a návrat z ostrova Boa Vista (BVC) dňa 18. januára 2017.

Rezervácia leteniek:
Mníchov – Sal za 120 EUR (11.01.-18.01.2017)
Mníchov – Boa Vista za 146 EUR (11.01.-18.01.2017)

Doprava do Mníchova

Na pozemný presun do Mníchova (resp. viceversa) možno využiť nasledovné alternatívy:
– autobusové spojenie Flixbus od 25 EUR z Bratislavy
– vlakom pri rezervácii s Deutsche Bahn od 39 EUR z Bratislavy (od 29 EUR z Viedne)

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa radí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0