VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 113 EUR

Cabo Verde
Pobrežné scenérie západoafrických Kapverdských ostrovov (foto: Steven Murphy/Pixabay/CC0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú príležitosť objaviť africké súostrovie Kapverdy pri využití last minute ponuky charterových leteniek TUIfly zo Švajčiarska.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 113 EUR s odletom zo švajčiarskeho mesta Bazilej (BSL) dňa 2. januára a návratom z ostrova Sal (SID) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 16. januára 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky (za 133 EUR) môže byť odlet z Bazileja (BSL) dňa 2. januára a návrat z ostrova Boa Vista (BVC) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 16. januára 2018.

Rezervácia leteniek:
Bazilej – Sal za 113 EUR (02.01.-16.01.2018)
Bazilej – Boa Vista za 133 EUR (02.01.-16.01.2018)

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Bazileja sa dá uskutočniť linkou Easy Jet-u z Budapešti/z Krakova a(lebo) železničnou dopravou rakúskymi/švajčiarskymi “dráhami” z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom).

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najdôležitejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov patrí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími prímorskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0