VLetenky

Kapverdy s TUIfly od 106 EUR

Cabo Verde
“Praia do Tarrafal” na Kapverdských ostrovoch (foto: Franzfoto/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Flexibilní cestovatelia (nielen spoza rieky Moravy) majú možnosť objaviť africké súostrovie Kapverdy pri využití last minute ponuky charterových leteniek TUIfly z Porýnia.

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 106 EUR s odletom zo švajčiarskeho mesta Bazilej (BSL) dňa 6. februára a návratom z ostrova Boa Vista (BVC) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 13. februára 2018 (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Rezervácia leteniek:
Bazilej – Boa Vista za 106 EUR (06.02.-13.02.2018)

BSL_BVC

Doprava do Švajčiarska

Prískok do Bazileja možno zrealizovať linkou Easy Jet-u z Budapešti/z Krakova alebo prípadne vlakom z Viedne (v najlepšom prípade nočným vlakom) či autobusom Flixbus z Bratislavy (od 44 EUR).

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najvýznamnejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov patrí hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími prímorskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň aj pešej turistiky istotne budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0