VLetenky

Kapverdy s Jetairfly od 195 EUR

Mindelo
Príjemná zátoka Baía do Porto Grande v Mindelo na ostrove São Vicente (foto: Mickaël T./Flickr)

Nielen flexibilnejší cestovatelia majú príležitosť objaviť krásy famózneho afrického súostrovia Kapverdy pri využití ponuky charterových leteniek belgickej aerolínie Jetairfly (zo skupiny TUI).

Spiatočné letenky na znamenité západofrické Kapverdy (Boa Vista) kúpite v základnej sume 180 EUR s odletom z Bruselu. Uvedená cena platí bez administratívneho poplatku 15 EUR, ktorý sa do celkovej ceny letenky započítava paušálne (len raz) bez ohľadu na počet cestujúcich (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kapverdy nech bude napr. odlet z Bruselu (BRU) dňa 22. novembra a návratom z ostrova Boa Vista (BVC) dňa 10. decembra 2014.

Rezervácia leteniek:
Brusel – Boa Vista za 215 EUR (22.11.-10.12.2014)

Positioning flights do Belgicka

Letecký prískok do Bruselu máte možnosť uskutočniť s ultra LCC Ryanair a Wizz Air, obsluhujúcimi lety na Brusel-Charleroi z Bratislavy, z Budapešti a z Krakova. Obe aerolinky prevádzkujú na tejto linke väčšinu dní v týždni dve letecké spojenia (ráno a večer). Frekvencie letov Ryanair-u z Bratislavy a z Krakova (na rovnaké letisko) sú vo všeobecnosti o čosi horšie (ako i ceny leteniek).

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km na juh od pozoruhodných Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km západne od pobrežia vlastného čierneho svetadielu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa radí hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a zároveň aj pešej turistiky určite budú veľmi očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogou ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0