VLetenky

Kapverdy s Jetairfly od 175 EUR

Boa Vista
Pohodová lokalita Sal Rei na severozápade kapverdského ostrova Boa Vista (foto: niall62/Flickr)

Nielen flexibilnejší cestovatelia majú šancu odhaliť krásy znamenitého afrického súostrovia Kapverdy pri využití last minute ponuky charterových leteniek belgických Jetairfly (zo skupiny TUI).

Spiatočné letenky na famózne západofrické Kapverdy (Boa Vista a Sal) sú v predaji v základnej sume 160 EUR s odletom z Bruselu. Uvedená cena platí bez administratívneho poplatku 15 EUR, ktorý sa do celkovej ceny letenky započítava paušálne (iba raz) bez ohľadu na počet cestujúcich (last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou).

Ako príklad rezervácie letenky na Kapverdy nech poslúži odlet z Bruselu (BRU) dňa 22. novembra a návrat z ostrova Boa Vista (BVC) dňa 26. novembra 2014.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky môže byť odlet z Bruselu (BRU) dňa 19. novembra a návrat z kapverdského ostrova Sal (SID) dňa 26. novembra 2014.

Rezervácia leteniek:
Brusel – Boa Vista za 175 EUR (22.11.-26.11.2014)
Brusel – Sal za 175 EUR (19.11.-26.11.2014)

Positioning flights do Belgicka

Letecký prískok do Bruselu máte príležitosť zrealizovať s ultra LCC Ryanair a Wizz Air, prevádzkujúcimi lety na Brusel-Charleroi z Bratislavy, z Budapešti a z Krakova. Obe aerolínie obsluhujú na tejto linke väčšinu dní v týždni dve letecké spojenia (ráno a večer). Frekvencie letov Ryanair-u z Bratislavy a z Krakova (na to isté letisko) sú v globále o niečo horšie (ako aj ceny leteniek).

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od pozoruhodných Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najznámejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov sa zaraďuje hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími morskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a súčasne i pešej turistiky istotne budú veľmi okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0