VLetenky

Kapverdy s Enter Air od 244 EUR

Boa Vista
Prímorské scenérie Kapverd v podobe ostrova Boa Vista (foto: Matthias Lemm/Pixabay/CC0)

Flexibilnejší cestovatelia majú možnosť uvidieť západoafrické súostrovie Kapverdy vďaka ponuke charterových leteniek na palube spoločnosti Enter Air z Poľska (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 1049 PLN (cca 244 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 10. októbra a návratom z ostrova Sal (SID) o 12 dní neskôr, t.j. dňa 22. októbra 2018 – ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Varšava – Sal za 1049 PLN / 244 EUR (10.10.-22.10.2018)

Doprava do Poľska

Variánt ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus/PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW_SID
Varšava, Poľsko – Sal, Kapverdy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kapverdy

Impozantné Kapverdy nájdete zhruba 2000 km južne od obľúbených Kanárskych ostrovov a približne 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najvýznamnejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov patrí hornatejšia Boa Vista s príjemnými piesočnatými plážami, o niečo plochejší ostrov Sal s ešte príťažlivejšími prímorskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trochu nezaostáva.

Impresívna Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás čaká na pôsobivom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci majestátnych horských scenérií a zároveň i pešej turistiky určite budú okúzlení divokou krásou magického ostrova Santo Antão. Príťažlivý Ilha do Fogo ukrýva najvyšší vrch celého súostrovia, pomerne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0