VLetenky

Kapverdy s Enter Air od 210 EUR

Boa Vista
Kapverdy v podobe ostrova Boa Vista (foto: Ximonic/Simo Räsänen/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Západoafrické súostrovie Kapverdy máte príležitosť spoznať vďaka last minute ponuke charterových leteniek na krídlach spoločnosti Enter Air z Poľska (s odbavenou batožinou v cene).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Kapverdy sú k dispozícii za 899 PLN (cca 210 EUR) s odletom z poľskej Varšavy (WAW) dňa 29. augusta (streda) a návratom z ostrova Sal (SID) o 12 dní neskôr, t.j. dňa 10. septembra 2018 (pondelok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Rezervácia leteniek:
Varšava – Sal za 899 PLN / 210 EUR (29.08.-10.09.2018 / streda – pondelok)

Doprava do Poľska

Alternatív ekonomickej dopravy do poľskej metropoly bude viac, máte šancu vyskúšať služby autobusového dopravcu Flixbus/PolskiBus na linke Bratislava – Katovice – Varšava, alebo využiť lety ultra low cost carriers (Wizz Air) na trase Bratislava – Varšava.

WAW_SID
Varšava, Poľsko – Sal, Kapverdy (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Kapverdy

Majestátne Kapverdy nájdete približne 2000 km južne od populárnych Kanárskych ostrovov a zhruba 500 km na západ od pobrežia vlastného čierneho kontinentu (konkrétne od západoafrického Senegalu). Napriek skutočnosti, že k najdôležitejším z jednotlivých Kapverdských ostrovov patrí hornatejšia Boa Vista s pohodovými piesočnatými plážami, o čosi plochejší ostrov Sal s ešte pôvabnejšími prímorskými plážami svojou krásou vôbec za ňou ani trošku nezaostáva.

Pôsobivá Praia, hlavné mesto tejto sympatickej západoafrickej krajinky, Vás očakáva na impresívnom Ilha de Santiago. Vášniví milovníci impozantných horských scenérií a súčasne aj pešej turistiky istotne budú očarení divokou krásou dramatického ostrova Santo Antão. Pôvabný Ilha do Fogo skrýva najvyšší vrch celého súostrovia, relatívne aktívny stratovulkán Pico do Fogo (2829 m).

0