VLetenky

Kapadócia s Onur Air od 158 EUR

Göreme
Malebné skalné mestečko v Kapadócii neďaleko Göreme (foto: Frank Kovalchek/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľsky neskutočne vďačný región tureckej Kapadócie máte príležitosť objaviť aj vďaka ponuke leteckej spoločnosti Onur Air (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do tureckého Kayseri sa dajú kúpiť za 158 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä počas marca 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov alebo do aktualizácie tarifu).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kapadócie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 7. marca (sobota) s návratom z Kayseri (ASR) dňa 14. marca 2015 (sobota).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kayseri za 158 EUR (07.03.-14.03.2015)

Kapadócia

Mimoriadne fotogenická Kapadócia, skvelý región situovaný na území centrálneho Turecka (v strednej Anatólii), pokrýva oblasť pôsobivých provincií Kayseri a Nevşehir. Zhruba 25 km južne od miliónového veľkomesta Kayseri naďabíte na majestátnu horu sopečného pôvodu s názvom Erciyes (3916 m), kde si v chladnejšom období schuti zalyžujete (v rovnomennom stredisku zimných športov).

Dramatické skalné mestečká i neuveriteľné niekoľkoposchodové podzemné komplexy

Najväčšie čaro magickej Kapadócie však spočíva pravdepodobne vo fantastických skalných mestečkách Göreme, Cavusin, Uçhisar a Ortahisar (položených niekoľko kilometrov východne od Nevşehiru). O nič menej atraktívny nebude ani fenomenálny skalnatý kaňon Ihlara. Milovníci (nepoznanej) histórie, mysterióznych záhad a (alternatívnej) archeológie istotne budú dobre poznať rozsiahle niekoľkoposchodové podzemné mestá v lokalitách Kaymakli a Derinkuyu.

0