VLetenky

Kapadócia s Onur Air od 129 EUR

Turecko
Skalné mestečko v Kapadócii neďaleko Göreme (foto: Schubbay/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovateľsky nesmierne vďačný región tureckej Kapadócie máte šancu spoznať pri využití ponuky ponuky leteckej spoločnosti Onur Air (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do tureckého Kayseri sa predávajú za 129 EUR s odletom zo spomínanej Viedne. Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve hlavne v priebehu októbra 2015 (s predajom do vyčerpania voľných termínov alebo do aktualizácie tarifu).

Príklad rezervácie obojsmernej letenky do Kapadócie nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 16. októbra (piatok) s návratom z Kayseri (ASR) dňa 19. októbra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kayseri za 129 EUR (16.10.-19.10.2015)

Kapadócia

Výnimočne fotogenická Kapadócia, úžasný región položený na území centrálneho Turecka (v strednej Anatólii), pokrýva oblasť impresívnych provincií Kayseri a Nevşehir. Približne 25 km na juh od miliónového veľkomesta Kayseri natrafíte na impozantnú horu sopečného pôvodu pod názvom Erciyes (3916 m), kde si v chladnejšom období schuti zalyžujete (v rovnomennom stredisku zimných športov).

Magické skalné mestečká i neskutočné niekoľkoposchodové podzemné komplexy

Najväčšie kúzlo dramatickej Kapadócie však spočíva zrejme vo fascinujúcich skalných mestečkách Göreme, Cavusin, Uçhisar a Ortahisar (situovaných niekoľko kilometrov východne od Nevşehiru). O nič menej pútavý nebude ani geniálny skalnatý kaňon Ihlara. Milovníci (nepoznanej) histórie, tajuplných záhad a (alternatívnej) archeológie určite budú dobre poznať rozsiahle niekoľkoposchodové podzemné mestá v lokalitách Kaymakli a Derinkuyu.

0