VLetenky

Kapadócia s Onur Air od 105 EUR

Turecko
Skalné mestečko Uçhisar (neďaleko Göreme) v Kapadócii (foto: William Neuheisel/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovateľsky neskutočne vďačný región tureckej Kapadócie máte možnosť vzhliadnuť pri využití ponuky leteckej spoločnosti Onur Air (s odletom z viedenského leteckého prístavu).

Spiatočné letenky do tureckého Kayseri sa predávajú za 105 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení kupónu “SCHNAPP@20” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 125 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Dostupnosť tarifu, resp. leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve v priebehu doby platnosti zimného letového poriadku (s predajom do 28. októbra).

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky do Kapadócie môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 27. novembra (piatok) s návratom z Kayseri (ASR) dňa 30. novembra 2015 (pondelok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Kayseri za 105 EUR (27.11.-30.11.2015 s promokódom / 125 EUR pred zľavou)

Kapadócia

Mimoriadne fotogenická Kapadócia, skvelý región situovaný na území centrálneho Turecka (v strednej Anatólii), pokrýva oblasť pôsobivých provincií Kayseri a Nevşehir. Zhruba 25 km južne od miliónového veľkomesta Kayseri naďabíte na majestátnu horu sopečného pôvodu s názvom Erciyes (3916 m), kde si v chladnejšom období schuti zalyžujete (v rovnomennom stredisku zimných športov).

Dramatické skalné mestečká i neuveriteľné niekoľkoposchodové podzemné komplexy

Najväčšie čaro magickej Kapadócie však spočíva pravdepodobne vo fantastických skalných mestečkách Göreme, Cavusin, Uçhisar a Ortahisar (položených niekoľko kilometrov na východ od Nevşehiru). O nič menej lákavý nebude ani fenomenálny skalnatý kaňon Ihlara. Milovníci (nepoznanej) histórie, mysterióznych záhad a (alternatívnej) archeológie istotne budú dobre poznať rozsiahle niekoľkoposchodové podzemné mestá v lokalitách Kaymakli a Derinkuyu.

0