VLetenky

Kanársky ostrov Tenerife s Austrian Airlines a Eurowings od 124 EUR

Lago Martiánez
Lago Martiánez (Puerto de la Cruz) v severnej časti Tenerife (foto: Hans Braxmeier/Pixabay/CC0)

Na subtropické súostrovie Tenerife sa máte šancu vydať vďaka last minute ponukou charterových leteniek na krídlach spoločností Austrian Airlines a Eurowings (s odletom z Viedne).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky na Tenerife sú k dispozícii za 124 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu (VIE) dňa 14. apríla (sobota) a návratom z letiska Tenerife-South (TFS) dňa 4. mája 2018 (piatok) – last minute ponuka charterových leteniek s veľmi obmedzenou dostupnosťou.

Alternatívou rezervácie obojsmernej letenky na Tenerife (za 134 EUR) môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 21. apríla (sobota) a návrat z Tenerife-South (TFS) dňa 4. mája 2018 (piatok).

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tenerife za 124 EUR (14.04.-04.05.2018 / sobota – piatok)
Viedeň – Tenerife za 134 EUR (21.04.-04.05.2018 / sobota – piatok)

VIE-TFS
Viedeň, Rakúsko – Tenerife, Španielsko (foto/mapa: NASA’s Earth Observatory/Visible Earth)

Tenerife

Prekrásne Tenerife, najľudnatejší zo skvelej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva vyše 900 tisíc ľudí (čo predstavuje zhruba 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve príťažlivej Tenerife skúste pridať aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fantastickej Tenerife administratívno-politicky zaraďujú i dramatická La Gomera, magický El Hierro či okúzľujúca La Palma.

Vskutku príjemné plážové scenérie a očarujúce pobrežie, majestátne hory či masívne vulkány, famózna fauna i jedinečná vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských pokladov Vás očakáva na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, úžasnú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo obyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca aj bez použitia lanovky).

0