VLetenky

Kanársky ostrov La Palma s KLM od 188 EUR

La Palma
Puerto de Tazacorte na západe ostrova La Palma (foto: Frank Vincentz/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Cestovatelia, ktorí vzhľadom na svoju menšiu časovú flexibilitu nevyužijú lákavé last minute ponuky charterových leteniek na “Kanáre” a naopak radi plánujú svoje cesty v dostatočnom časovom predstihu, majú šancu využiť ponuku holandskej aerolínie KLM z leteckej aliancie Sky Team (i s možnosťou návštevy Amsterdamu) na geniálny ostrov La Palma (s odletom z Prahy).

Spiatočné letenky do Santa Cruz de la Palma (na španielskych Kanárskych ostrovoch) sa dajú kúpiť za 188 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Tarifné podmienky stanovujú min. dobu pobytu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve na prelome novembra/decembra 2015.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov La Palma letenky nech bude napr. odlet z Prahy (PRG) dňa 26. novembra a návrat zo Santa Cruz de la Palma (SPC) dňa 11. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Praha – Santa Cruz de la Palma za 188 EUR (26.11.-11.12.2015)
Praha – Santa Cruz de la Palma za 201 EUR (rezervácia v NJ)
Praha – Santa Cruz de la Palma za 201 EUR (rezervácia v SJ)
Praha – Santa Cruz de la Palma za 5405 CZK (rezervácia v ČJ)

La Palma (Kanárske ostrovy)

Doslova prekrásna La Palma (v španielčine s prezývkou “La Isla Bonita”) sa rozkladá v západnej, resp. severozápadnej partii Kanárskych ostrovov. Susedí s Tenerife na východe, smerom na juhovýchod sa nachádza príťažlivá La Gomera a za južného suseda má majestátny El Hierro. Príjemné hlavné mesto ostrova, pohodové Santa Cruz de la Palma (i s medzinárodným letiskom), Vás očakáva na jeho východnej strane pri pobreží magického Atlantického oceánu.

K najpôvabnejším oblastiam La Palma sa zaraďuje vynikajúci vulkanický národný park Caldera de Taburiente (tu konkrétne pramení i pôvod španielskeho slova caldera a jeho rôznych jazykových ekvivalentov vrátane anglického či slovenského). V spomínanom národnom parku sa rozprestiera i najvyššia hora La Palma “Los Muchachos” alias Roque de los Muchachos (2426 m), kde naďabíte na vcelku pozoruhodné observatórium s panoramatickým kruhovým výhľadom do všetkých smerov.

0