VLetenky

Kanársky ostrov La Palma s KLM od 180 EUR

La Palma
Puerto de Tazacorte na západe ostrova La Palma (foto: Tamara k/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0)

Cestovatelia, ktorí vzhľadom na svoju menšiu časovú flexibilitu nevyužijú pútavé last minute ponuky charterových leteniek na “Kanáre” a naopak radi plánujú svoje cesty v dostatočnom časovom predstihu, majú príležitosť využiť ponuku holandskej aerolinky KLM z leteckej aliancie Sky Team (aj s možnosťou návštevy Amsterdamu) na fenomenálny ostrov La Palma (s odletom z Prahy).

Trasy v predaji:
Spiatočné letenky do Santa Cruz de la Palma (na španielskych Kanárskych ostrovoch) sú v predaji za 180 EUR s odletom zo spomínaného pražského letiska Václava Havla.

Podmienky predaja:
Tarifné podmienky určujú min. dobu 3 dni alebo sobotňajšiu noc, max. dobu pobytu 1 mesiac a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov).

Dostupnosť tarifu:
Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete vo veľmi obmedzenom množstve predovšetkým na konci novembra/na začiatku decembra 2016.

Príklad rezervácie:
Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na ostrov La Palma letenky môže byť odlet z Prahy (PRG) dňa 24. novembra a návrat zo Santa Cruz de la Palma (SPC) dňa 5. decembra 2016.

Rezervácia letenky:
Praha – Santa Cruz de la Palma za 180 EUR (24.11.-05.12.2016)
Praha – Santa Cruz de la Palma za 191 EUR (rezervácia v SJ / manuálne zadanie)

La Palma (Kanárske ostrovy)

Doslova nádherná La Palma (v španielčine s prezývkou “La Isla Bonita”) sa rozprestiera v západnej, resp. severozápadnej časti Kanárskych ostrovov. Susedí s Tenerife na východe, smerom na juhovýchod sa nachádza pôvabná La Gomera a za južného suseda má impozantný El Hierro. Pohodové hlavné mesto ostrova, príjemné Santa Cruz de la Palma (i s medzinárodným letiskom), Vás čaká na jeho východnej strane pri pobreží dramatického Atlantického oceánu.

K najpríťažlivejším oblastiam La Palma sa radí výborný vulkanický národný park Caldera de Taburiente (tu konkrétne pramení aj pôvod španielskeho slova caldera a jeho rozličných jazykových ekvivalentov vrátane anglického či slovenského). V spomínanom národnom parku sa rozkladá aj najvyššia hora La Palma “Los Muchachos” alias Roque de los Muchachos (2426 m), kde narazíte na celkom pozoruhodné observatórium s panoramatickým kruhovým výhľadom do všetkých smerov.

0