VLetenky

Kanársky ostrov La Palma s Air Berlin od 174 EUR

Tazacorte
Malebné Puerto de Tazacorte na západe ostrova La Palma (foto: Frerk Meyer/Flickr/CC BY-SA 2.0)

Cestovatelia, ktorí vzhľadom na svoju menšiu časovú flexibilitu nevyužijú pútavé last minute ponuky charterových leteniek na “Kanáre” a naopak radi plánujú svoje cesty v dostatočnom časovom predstihu, majú možnosť využiť tarif spoločnosti Air Berlin v spolupráci s partnerskou Iberiou z aliancie Oneworld (aj s možnosťou návštevy Madridu) na fenomenálny ostrov La Palma (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Santa Cruz de la Palma sú v predaji za 174 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska. Tarifné podmienky určujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do aktualizácie tarifu (alebo do vyčerpania voľných termínov). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä (s odletmi) v čase od polovice septembra 2015 do polky marca 2016.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na ostrov La Palma letenky môže byť odlet z Viedne (VIE) dňa 17. septembra a návrat zo Santa Cruz de la Palma (SPC) dňa 24. septembra 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz de la Palma za 174 EUR (17.09.-24.09.2015)
Viedeň – Santa Cruz de la Palma za 176 EUR (rezervácia v AJ)
Viedeň – Santa Cruz de la Palma za 185 EUR (rezervácia v NJ)
Viedeň – Santa Cruz de la Palma za 5010 CZK (rezervácia v ČJ)

Ostrov La Palma

Doslova nádherná La Palma (v španielčine s prezývkou “La Isla Bonita”) sa rozprestiera v západnej, resp. severozápadnej časti Kanárskych ostrovov. Susedí s Tenerife na východe, smerom na juhovýchod sa nachádza pôvabná La Gomera a za južného suseda má impozantný El Hierro. Pohodové hlavné mesto ostrova, príjemné Santa Cruz de la Palma (aj s medzinárodným letiskom), Vás čaká na jeho východnej strane pri pobreží dramatického Atlantiku.

K najpríťažlivejším oblastiam La Palma sa radí výborný vulkanický národný park Caldera de Taburiente (tu konkrétne pramení aj pôvod španielskeho slova caldera a jeho rozličných jazykových ekvivalentov vrátane anglického či slovenského). V spomínanom národnom parku sa rozkladá aj najvyššia hora La Palma “Los Muchachos” alias Roque de los Muchachos (2426 m), kde narazíte na celkom pozoruhodné observatórium s panoramatickým kruhovým výhľadom do všetkých smerov.

0