VLetenky

Kanársky ostrov La Palma s Air Berlin od 153 EUR

La Palma
Národný park Caldera de Taburiente (foto: Tanja Freibott/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Na geniálny ostrov La Palma sa dá vyraziť (i s možnosťou návštevy Madridu) zásluhou spoločnosti Air Berlin v spolupráci s partnerskou Iberiou z aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Santa Cruz de La Palma kúpite za 153 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení kupónu “SCHNAPP@20” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 173 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 28. októbra.

Tarifné podmienky v kombinácii s aplikovaným promokódom stanovujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 28. októbra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od novembra 2015 do júla 2016.

Príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov La Palma letenky nech bude napr. odlet z Viedne (VIE) dňa 20. júla a návrat zo Santa Cruz de La Palma (SPC) dňa 27. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz de La Palma za 153 EUR (20.07.-27.07.2016 s promokódom / 173 EUR pred zľavou)

Ostrov La Palma

Doslova nádherná La Palma (v španielčine s prezývkou “La Isla Bonita”) sa rozprestiera v západnej, resp. severozápadnej časti Kanárskych ostrovov. Susedí s Tenerife na východe, smerom na juhovýchod sa nachádza pôvabná La Gomera a za južného suseda má impozantný El Hierro. Pohodové hlavné mesto ostrova, príjemné Santa Cruz de la Palma (aj s medzinárodným letiskom), Vás čaká na jeho východnej strane pri pobreží dramatického Atlantiku.

K najpríťažlivejším oblastiam La Palma sa radí výborný vulkanický národný park Caldera de Taburiente (tu konkrétne pramení aj pôvod španielskeho slova caldera a jeho rozličných jazykových ekvivalentov vrátane anglického či slovenského). V spomínanom národnom parku tróni aj najvyššia hora La Palma “Los Muchachos” alias Roque de los Muchachos (2426 m), kde naďabíte na celkom pozoruhodné observatórium s panoramatickým kruhovým výhľadom do všetkých smerov.

0