VLetenky

Kanársky ostrov La Palma s Air Berlin od 146 EUR

La Palma
Nesmierne fotogenický národný park Caldera de Taburiente (foto: Fev/Wikimedia Commons/CC0)

Cestovatelia, ktorí vzhľadom na svoju menšiu časovú flexibilitu nevyužijú lákavé last minute ponuky charterových leteniek na “Kanáre” a naopak radi plánujú svoje cesty v dostatočnom časovom predstihu, majú šancu využiť tarif spoločnosti Air Berlin v spolupráci s partnerskou Iberiou z aliancie Oneworld (i s možnosťou návštevy Madridu) na geniálny ostrov La Palma (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Santa Cruz de La Palma kúpite za 146 EUR s odletom zo spomínaného viedenského letiska pri uplatnení kupónu “20RABATT” umožňujúceho zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 166 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu počas 23. septembra.

Tarifné podmienky v kombinácii s aplikovaným promokódom určujú max. dobu pobytu 12 mesiacov a predaj do 23. septembra. Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým v období od novembra 2015 do júla 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov La Palma letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 20. júla a návrat zo Santa Cruz de La Palma (SPC) dňa 27. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz de La Palma za 146 EUR (20.07.-27.07.2016 s promokódom “20RABATT” / 166 EUR pred zľavou)

Ostrov La Palma

Doslova prekrásna La Palma (v španielčine s prezývkou “La Isla Bonita”) sa rozkladá v západnej, resp. severozápadnej partii Kanárskych ostrovov. Susedí s Tenerife na východe, smerom na juhovýchod sa nachádza príťažlivá La Gomera a za južného suseda má majestátny El Hierro. Príjemné hlavné mesto ostrova, pohodové Santa Cruz de la Palma (i s medzinárodným letiskom), Vás očakáva na jeho východnej strane pri pobreží magického Atlantiku.

K najpôvabnejším oblastiam La Palma sa zaraďuje vynikajúci vulkanický národný park Caldera de Taburiente (tu konkrétne pramení i pôvod španielskeho slova caldera a jeho rôznych jazykových ekvivalentov vrátane anglického či slovenského). V spomínanom národnom parku tróni i najvyššia hora La Palma “Los Muchachos” alias Roque de los Muchachos (2426 m), kde natrafíte na vcelku pozoruhodné observatórium s panoramatickým kruhovým výhľadom do všetkých smerov.

0