VLetenky

Kanársky ostrov La Palma s Air Berlin od 141 EUR

La Palma
Výhľad z Roque de los Muchachos (2426 m), najvyššieho vrchu La Palma (foto: er Guiri/Flickr/CC BY 2.0)

Na fenomenálny ostrov La Palma možno vyraziť (aj počas letných prázdnin) vďaka spoločnosti Niki/Air Berlin v spolupráci s partnerskou Iberiou z leteckej aliancie Oneworld (s odletom z Viedne).

Spiatočné letenky do Santa Cruz de La Palma sa predávajú za 141 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu pri aplikácii kupónu “UEBERALL20” umožňujúcemu zľavu 20 EUR (v tomto prípade zo základnej ceny 161 EUR) na doleuvedenom odkaze na rezerváciu do 27. januára.

Tarifné podmienky v kombinácii s uplatneným promokódom stanovujú predaj do 27. januára (do 23:59). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o čosi vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve predovšetkým (s odletom) v období od februára do októbra 2016.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na ostrov La Palma letenky nech poslúži odlet z Viedne (VIE) dňa 11. júla a návrat zo Santa Cruz de La Palma (SPC) dňa 24. júla 2016.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Santa Cruz de La Palma za 141 EUR (11.07.-24.07.2016 s promokódom / 161 EUR pred zľavou)

Ostrov La Palma

Doslova prekrásna La Palma (v španielčine s prezývkou “La Isla Bonita”) sa rozkladá v západnej, resp. severozápadnej partii Kanárskych ostrovov. Susedí s Tenerife na východe, smerom na juhovýchod sa nachádza príťažlivá La Gomera a za južného suseda má majestátny El Hierro. Príjemné hlavné mesto ostrova, pohodové Santa Cruz de la Palma (i s medzinárodným letiskom), Vás očakáva na jeho východnej strane pri pobreží magického Atlantiku.

K najpôvabnejším oblastiam La Palma sa zaraďuje vynikajúci vulkanický národný park Caldera de Taburiente (tu konkrétne pramení i pôvod španielskeho slova caldera a jeho rôznych jazykových ekvivalentov vrátane anglického či slovenského). V spomínanom národnom parku tróni i najvyššia hora La Palma “Los Muchachos” alias Roque de los Muchachos (2426 m), kde natrafíte na vcelku pozoruhodné observatórium s panoramatickým kruhovým výhľadom do všetkých smerov.

0