VLetenky

Kanárske ostrovy s Wizz Air od 146 EUR

Los Cristianos-Las Américas-Costa Adeje
Grandiózne scenérie Costa Adeje-Las Américas-Los Cristianos (foto: Jose Mesa/Flickr/CC BY 2.0)

K cestám zo strednej Európy na Kanárske ostrovy máte príležitosť v budúcnosti využiť aj pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Wizz Air z budapeštianskeho letiska na španielske Tenerife.

Spiatočné letenky na kanárske Tenerife sa dajú kúpiť za 45980 HUF (alebo v prepočte cca 146 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia “vernostného programu” Wizz Discount Clube (WDC) zaplatia iba 40180 HUF (asi 127 EUR).

Ako príklad rezervácie letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z Budapešti (BUD) dňa 7. decembra s návratom z Tenerife-South (TFS) dňa 11. decembra 2015.

Za príplatok bude k dispozícii obmedzené množstvo ďalších termínov v približne podobnom časovom období (t.j. predovšetkým v priebehu novembra a decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tenerife (South) za 45980 HUF bez WDC / 40180 HUF s WDC (07.12.-11.12.2015)

Nová linka spoločnosti Wizz Air z Budapešti na Kanárske ostrovy

Pravidelné spojenie v réžii Wizz Air z budapeštianskeho leteckého prístavu (BUD) na španielske letisko Tenerife-South (TFS) na rovnomennom kanárskom ostrove Tenerife bude obsluhované od 30. októbra 2015 s dvoma týždennými rotáciami s letovými dňami pondelok a piatok (zatiaľ do konca zimného letového poriadku, t.j. do konca marca 2016).

Letový poriadok (30.10.2015-25.03.2016)
BUD-TFS W6 2493 12:35-17:10 A320 (1—5–/ t.j. pondelky a piatky)
TFS-BUD W6 2494 17:45-23:55 A320 (1—5–/ t.j. pondelky a piatky)

Tenerife

Prekrásne Tenerife, najľudnatejší zo skvelej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva vyše 900 tisíc ľudí (čo predstavuje zhruba 40% populácie obľúbenej “Kanárov”). K návšteve príťažlivej Tenerife skúste pripojiť aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fantastickej Tenerife administratívno-politicky zaraďujú aj dramatická La Gomera, magický El Hierro či okúzľujúca La Palma.

Vskutku pohodové plážové scenérie a očarujúce pobrežie, impozantné hory či masívne vulkány, znamenitá fauna aj jedinečná vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských špecialít Vás očakáva na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, úžasnú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo obyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca aj bez použitia lanovky).

2

Comments

 1. dana  august 28, 2015

  Gran Canaria z Bratislavy kedy bude obnovená ??? veeeľmi chýba!

  • Admin  august 28, 2015

   Dobrý deň,

   o plánovanom obnovení pravidelnej linky leteckej spoločnosti Ryanair (FR) z bratislavského letiska (BTS) do španielskeho mesta Las Palmas (LPA) na ostrove Gran Canaria, ktorá bola prevádzkovaná s dvoma týždennými rotáciami v období od 18. februára 2011 do 2. mája 2012 s relatívne dobrou obsadenosťou (často cenami spiatočných leteniek do 100 EUR/využívaná aj českými, rakúskymi, maďarskými a poľskými cestovateľmi), nemáme žiadne informácie a ani nepredpokladáme, že by k opätovnému spusteniu tejto trasy v blízkom časovom horizonte mohlo dojsť (aj napriek značnému zájmu zo strany našich cestujúcich).

   Naopak, od začiatku platnosti zimného letového poriadku (od konca októbra 2015) pribúdajú v podobnej cenovej kategórii zo strednej Európy na Kanárske ostrovy v podaní (ultra) “low cost carriers” (LCC) okrem spomínanej linky Wizz Air (W6) z maďarskej Budapešti (BUD) na španielske letisko Tenerife-South (TFS) pravidelné spojenia spoločnosti Ryanair (FR) z poľského Krakova (KRK) do Las Palmas (LPA) a Tenerife-South (TFS).

   Tieto nové trasy sa pridávajú k pravidelnej linke Ryanair (FR) z rakúskeho Linzu (LNZ) do Tenerife-South (TFS), ktorá predtým patrila k dlhodobo cenovo najdostupnejším možnostiam v rámci letov zo stredoeurópskych regiónu na Kanárske ostrovy pri nákupe v štandardnom časovom predstihu.