VLetenky

Kanárske ostrovy s Wizz Air od 115 EUR

Pico del Teide
Dominantný Pico el Teide (3718 m), najvyšší vrch Španielska (foto: mikezwei/Pixabay/CC0)

K cestám zo strednej Európy na Kanárske ostrovy máte šancu v budúcnosti využiť i pravidelné spojenie leteckej spoločnosti Wizz Air z budapeštianskeho letiska na španielske Tenerife.

Spiatočné letenky na kanárske Tenerife sa dajú kúpiť za 35980 HUF (alebo v prepočte cca 115 EUR) s odletom zo spomínaného budapeštianskeho leteckého prístavu.

Uvedená suma platí pri cestovaní s malou príručnou batožinou, pričom členovia “vernostného programu” Wizz Discount Clube (WDC) zaplatia len 30180 HUF (asi 96 EUR).

Ako príklad rezervácie letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z Budapešti (BUD) dňa 10. júna (piatok) s návratom z Tenerife-South (TFS) dňa 13. júna 2016 (pondelok).

Za príplatok bude k dispozícii obmedzené množstvo ďalších termínov približne v podobnom časovom období (t.j. predovšetkým na konci mája/začiatku júna 2016).

Rezervácia letenky:
Budapešť – Tenerife (South) za 35980 HUF bez WDC / 30180 HUF s WDC (10.06.-13.06.2016)

Tenerife

Nádherné Tenerife, najľudnatejší z úžasnej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva viac ako 900 tisíc ľudí (čo predstavuje približne 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve pôvabnej Tenerife skúste pripojiť i prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fascinujúcej Tenerife administratívno-politicky radia i magická La Gomera, dramatický El Hierro či očarujúca La Palma.

Vskutku príjemné plážové scenérie a okúzľujúce pobrežie, majestátne hory či masívne vulkány, famózna fauna i unikátna vegetácia – to všetko a mnoho ďalších cestovateľských pozoruhodností Vás čaká na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, skvelú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo zvyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca i bez použitia lanovky).

0