VLetenky

Kanárske ostrovy s Vueling od 175 EUR

Palmetum
Idylické Palmetum v Santa Cruz de Tenerife (foto: Noemi M.M./Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0)

Navštíviť fenomenálnu “kanársku sedmičku” máte možnosť s tarifom miestnej aerolínie Vueling, “dcéry” leteckej spoločnosti Iberia (s odletom z rakúskej Viedne).

Spiatočné letenky na španielsky subtropický ostrov Tenerife sú v predaji za 175 EUR s odletom zo spomínaného viedenského leteckého prístavu.

Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu januára 2016 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania voľných termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky nech poslúži odlet z rakúskej Viedne (VIE) dňa 11. januára a návrat zo španielskeho Tenerife (TCI) dňa 25. januára 2015.

Rezervácia letenky:
Viedeň – Tenerife za 175 EUR (11.01.-25.01.2016)
Viedeň – Tenerife za 188 EUR (rezervácia v SJ)
Viedeň – Tenerife za 5016 CZK (rezervácia v ČJ)

Tenerife

Nádherné Tenerife, najľudnatejší z úžasnej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva viac ako 900 tisíc ľudí (čo predstavuje približne 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve pôvabnej Tenerife skúste pripojiť i prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fascinujúcej Tenerife administratívno-politicky radia i magická La Gomera, dramatický El Hierro či očarujúca La Palma.

Vskutku príjemné plážové scenérie a okúzľujúce pobrežie, majestátne hory či masívne vulkány, famózna fauna i unikátna vegetácia – to všetko a mnoho ďalších cestovateľských pozoruhodností Vás čaká na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, skvelú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo zvyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca i bez použitia lanovky).

0