VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair za 94 EUR

Playa Fañabé
Obdivuhodná prímorská lokalita Playa Fañabé v juhozápadnej časti Tenerife (foto: Jose Mesa/Flickr)

Cestovatelia organizujúci si výlety v časovom predstihu (alebo tí, ktorým nevyhovuje čakanie na pútavé last minute ponuky charterových leteniek na Kanárske ostrovy s odletom z Viedne), majú možnosť využiť priamu linku leteckej spoločnosti Ryanair na španielsky ostrov Tenerife (s odletom z Rakúska).

Spiatočné letenky na Tenerife kúpite za 94 EUR s odletom z rakúskeho Linzu. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť tarifu, resp. leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve najmä počas adventného obdobia.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy môže byť odlet z Linzu (LNZ) dňa 4. decembra s návratom z Tenerife-South (TFS) o 14 dní neskôr, t.j. dňa 18. decembra 2014.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 94 EUR (04.12.-18.12.2014)

Doprava do Linzu

Jednou z vhodných alternatív, ako docestovať zo Slovenska vcelku ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou variantou bude kúpa zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne Vás celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vyjde okolo 30 EUR).

Tenerife

Prekrásne Tenerife, najľudnatejší zo skvelej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva vyše 900 tisíc ľudí (čo predstavuje zhruba 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve príťažlivej Tenerife skúste pridať aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fantastickej Tenerife administratívno-politicky zaraďujú aj dramatická La Gomera, magický El Hierro či okúzľujúca La Palma.

Veľmi pohodové plážové scenérie a očarujúce pobrežie, impozantné hory či masívne vulkány, znamenitá fauna aj jedinečná vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských špecialít Vás očakáva na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, úžasnú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo obyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca aj bez použitia lanovky).

0