VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair za 113 EUR

Playa de Las Américas
Grandiózne prímorské San Eugenio v juhozápadnej časti Tenerife (foto: Jose Mesa/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia organizujúci si výlety v časovom predstihu (alebo tí, ktorým nevyhovuje čakanie na pútavé last minute ponuky charterových leteniek na Kanárske ostrovy s odletom z Viedne), majú príležitosť využiť priamu linku spoločnosti Ryanair na španielsky ostrov Tenerife (s odletom z Rakúska).

Spiatočné letenky na Tenerife sa predávajú za 113 EUR s odletom z rakúskeho Linzu. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve najmä v priebehu apríla 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z Linzu (LNZ) dňa 20. apríla s návratom z Tenerife-South (TFS) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 27. apríla 2015.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 113 EUR (20.04.-27.04.2015)

Doprava do Linzu

Jednou z výhodných alternatív, ako docestovať zo Slovenska vcelku ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou variantou bude nákup zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne Vás celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vyjde okolo 30 EUR).

Tenerife

Prekrásne Tenerife, najľudnatejší zo skvelej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva vyše 900 tisíc ľudí (čo predstavuje zhruba 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve príťažlivej Tenerife skúste pridať aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fantastickej Tenerife administratívno-politicky zaraďujú aj dramatická La Gomera, magický El Hierro či okúzľujúca La Palma.

Veľmi pohodové plážové scenérie a očarujúce pobrežie, impozantné hory či masívne vulkány, znamenitá fauna aj jedinečná vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských špecialít Vás očakáva na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, úžasnú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo obyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca aj bez použitia lanovky).

0