VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair za 111 EUR

Los Cristianos-Las Américas-Costa Adeje
Idylické scenérie Los Cristianos-Las Américas-Costa Adeje (foto: Jose Mesa/Flickr/CC BY 2.0)

Cestovatelia plánujúci si výlety v časovom predstihu (alebo tí, ktorým nevyhovuje čakanie na atraktívne last minute ponuky charterových leteniek na Kanárske ostrovy s odletom z Viedne), majú šancu využiť priamu linku spoločnosti Ryanair na španielsky ostrov Tenerife (s odletom z Linzu).

Spiatočné letenky na Tenerife sa predávajú za 111 EUR s odletom zo spomínaného rakúskeho Linzu. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve počas mája/júna 2015.

Príkladom rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy môže byť z Linzu (LNZ) dňa 1. júna s návratom z Tenerife-South (TFS) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 8. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 111 EUR (01.06.-08.06.2015)

Doprava do Linzu

Jednou z výhodných variánt, ako doputovať zo Slovenska celkom ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou alternatívou bude kúpa zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne Vás celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vyjde okolo 30 EUR).

Tenerife

Nádherné Tenerife, najľudnatejší z úžasnej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva viac ako 900 tisíc ľudí (čo predstavuje približne 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve pôvabnej Tenerife skúste pridať i prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fascinujúcej Tenerife administratívno-politicky radia aj magická La Gomera, dramatický El Hierro či očarujúca La Palma.

Veľmi príjemné plážové scenérie a okúzľujúce pobrežie, majestátne hory či masívne vulkány, famózna fauna i unikátna vegetácia – to všetko a mnoho ďalších cestovateľských pozoruhodností Vás čaká na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, skvelú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo zvyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca i bez použitia lanovky).

0