VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair od 86 EUR

Los Cristianos-Las Américas-Costa Adeje
Malebné scenérie Los Cristianos-Las Américas-Costa Adeje (foto: Jose Mesa/Flickr/CC BY 2.0)

V rámci aktualizovaného tarifu leteckej spoločnosti Ryanair sa majú príležitosť vypraviť na španielsky ostrov Tenerife predovšetkým flexibilnejší cestovatelia (s odletom z Linzu).

Spiatočné letenky na Tenerife sú v predaji za 86 EUR s odletom zo spomínaného rakúskeho Linzu. Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte navyše poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek za najnižšiu a o niečo vyššiu cenu nájdete vo veľmi obmedzenom množstve v priebehu mája/júna 2015.

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z Linzu (LNZ) dňa 1. júna s návratom z Tenerife-South (TFS) o 7 dní neskôr, t.j. dňa 8. júna 2015.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 86 EUR (01.06.-08.06.2015)

Doprava do Linzu

Jednou z výhodných alternatív, ako docestovať zo Slovenska vcelku ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou variantou bude nákup zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne Vás celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vyjde okolo 30 EUR).

Tenerife

Prekrásne Tenerife, najľudnatejší zo skvelej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva vyše 900 tisíc ľudí (čo predstavuje zhruba 40% populácie obľúbených “Kanárov”). K návšteve príťažlivej Tenerife skúste pridať aj prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fantastickej Tenerife administratívno-politicky zaraďujú aj dramatická La Gomera, magický El Hierro či okúzľujúca La Palma.

Veľmi pohodové plážové scenérie a očarujúce pobrežie, impozantné hory či masívne vulkány, znamenitá fauna i jedinečná vegetácia – to všetko a množstvo ďalších cestovateľských špecialít Vás očakáva na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, úžasnú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo obyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca aj bez použitia lanovky).

0