VLetenky

Kanárske ostrovy s Ryanair od 81 EUR

Montaña Roja
El Médano (pri letisku TFS) s prírodnou rezerváciou Montaña Roja (171 m) (foto: neufal54/Pixabay/CC0)

S tarifom leteckej spoločnosti Ryanair majú možnosť stráviť vianočné sviatky na subtropickom súostroví Tenerife predovšetkým flexibilnejší cestovatelia (s odletom z Linzu).

Spiatočné letenky na španielsky ostrov Tenerife (na letisko Tenerife-South) kúpite za 81 EUR s odletom zo spomínaného severorakúskeho mesta Linz.

Uvedená suma platí pri platbe debetnou kartou (napr. Visa Electron, pri “kreditkách” zaplatíte naviac poplatok 2%) a pri absolvovaní letu s príručnou batožinou (povolené 2 ks). Dostupnosť leteniek v najnižšej cenovej hladine nájdete v obmedzenom množstve s odletom v prvej polovici decembra a návratom na konci decembra 2015 (s predajom do aktualizácie tarifu či do vyčerpania termínov).

Ako príklad rezervácie obojsmernej letenky na Kanárske ostrovy nech poslúži z Linzu (LNZ) dňa 10. decembra s návratom z Tenerife-South (TFS) dňa 28. decembra 2015.

Rezervácia letenky:
Linz – Tenerife (South) za 81 EUR (10.12.-28.12.2015)

Doprava do Linzu

Jednou z výhodných variánt, ako doputovať zo Slovenska celkom ekonomickým spôsobom do rakúskeho Linzu, môže byť spiatočný cestovný lístok City Star od ZSSK (s využitím pohodlného vysokorýchlostného vlaku RailJet na linke z Budapešti/z Viedne do Mníchova/do Zürichu, atď., ktorý trasu medzi Viedňou a Linzom zvládne za hodinku a štvrť).

Podobnou alternatívou bude kúpa zľavneného cestovného lístka medzi Viedňou a Linzom za 9 EUR ow/18 EUR rtn v rámci akcie SparSchiene Österreich priamo na webe rakúskych železníc oebb.at (takže po dokúpení spiatočného železničného lístka z Bratislavy do Viedne Vás celá cesta vlakom zo slovenského hlavného mesta do Linzu vyjde okolo 30 EUR).

Tenerife

Nádherné Tenerife, najľudnatejší z úžasnej sedmičky španielskych Kanárskych ostrovov, obýva viac ako 900 tisíc ľudí (čo predstavuje približne 40% populácie populárnych “Kanárov”). K návšteve pôvabnej Tenerife skúste pripojiť i prehliadku ďalších okolitých ostrovov (nielen) z najzápadnejšej španielskej provincie Santa Cruz de Tenerife, kde sa okrem fascinujúcej Tenerife administratívno-politicky radia i magická La Gomera, dramatický El Hierro či očarujúca La Palma.

Vskutku príjemné plážové scenérie a okúzľujúce pobrežie, majestátne hory či masívne vulkány, famózna fauna aj unikátna vegetácia – to všetko a mnoho ďalších cestovateľských pozoruhodností Vás čaká na Tenerife. Nenechajte si ujsť výlet na najvyšší vrch Španielska, skvelú sopku Pico del Teide (3718 m) dominujúcu celému ostrovu, čo zvyčajne nebude (v teplejšom období) pre priemerne fyzicky zdatného cestovateľa príliš náročná úloha (a to dokonca i bez použitia lanovky).

0